Kedi Kulağında Leke

Merhaba arkadaşlar 3 aylık yavrumuzu yeni sahiplendim sol kulağında resimde görüldüğü şekilde siyah lekeler var acaba bunlar nedir

12 CEVAP

ZehraBulutt

Kulağı hiç temizlenmediyse sadece pislik de olabilir. İyice temizleyin uyuzsa ertesi gün gene pislenir kulağı zaten, uyuzda koku da olur bir de, kaşıntı olur ayrıyeten.

Şimdi güzelce temizledim. Daha önce hiç temizlenmemişti. Yarın tekrar bakacağım yeniden çıkarsa veterinere götüreceğim. Ayrıca hiç kaşıntısı yok.
İlginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar

sekerfare21

Benim kedim de boyleydi ilk sahiplendigimde. Evde lens solusyonu vardi onunla temizlemistim. İyi bir yontem mi bilmiyorum ama sorun cikmamisti. Sadece kulak oldugundan temizleyeceginiz bezin cok islak olmamasi lazim.

zeynsudd

Yüksek ihtimal kulak uyuzu. Hemen veterinere götürün

nilayy24

Bana da kulak uyuzu gibi geldi kaşınıyor mu

Hiç kaşınması yok. Sadece biraz hırçın

Kulak uyuzu olsaydı çok kaşınırdı.

Anonymus552223

Niye hemen kulak uyuzu diyorsunuz. Sadece kir. Islak pamukla hafif hafif silin.

Cagglaa

Veterinere temizletseniz daha iyi sonra temizleme suyu alıp kendiniz de temizleyebilirsiniz belki başka bir rahatsızlığı da olabilir

dtaylan03

Bunlar bildiğimiz kulak kirine benziyor

Yarın tekrar bakacağım yeniden çıkarsa veterinere götüreceğim. Kaşıntı olmadı için uyuz olduğunu düşünmüyorum. Koku vb. Hiç bir şeye'de rastlamadım. İnşallah sadece basit bir kirden ibarettir.

Merhaba arkadaşlar bugün tekrar baktım her hangi bir leke yada pislik yok. Bilginize.
İlginiz için teşekkür ederim.