Ciğer

Erogluekiin

Ne sıklıkla kedime ciğer verebilirim

16 CEVAP

BalliBadem

Oske22, her insan aynı yemeği sevmediği gibi onlarında zevkleri var ayrıca pişirme tarzınızdan dolayıda olabilir haşlama, fırında, tavada gibi seçenekleri deneyin

BalliBadem

Ekin bey, evet gayet olur ve yaş mamadan kat kat daha sağlıklı

BalliBadem

Haftada 2 ek olarak verilebilir fazlası zararlı olabilir ama bu kadarı çok besleyici

Oske22

Benimki yemiyor ya ciğer. Ne sıklıkla verilir tam olarak emin değilim ama Bilin biri beni aydınlatabilir mi. Kedim neden ciğer yemiyor sevmemesi normal mi diğer kedilerin cildirirken

LadyAndCat

Bazı kediler yemiyor çünkü biyolojik olarak istemiyor. Az proteini tercih eden kediler var.

BalliBadem

Sadece ciğer de olabilir çok fark etmez ve havuç koymayın çünkü ciğer de zaten a vitamini çok ve havuçtata çok

Erogluekiin

O zaman 1 kg ciğer alıp haşlandıktan sonra buzluğa atsam hafta da iki kere yiyeceği kadar çıkarıp oda sıcaklığında verirsem olur mu? Bir de her hafta düzenli et vb şeyler verirsem örneğin tavuk ciğer gibi yaş mamaya gerek kalır mı? Şu an bonocibo ciğerli kullanıyorduk bitti. Mama parasını biriktirmeye çalıştığım için yaş mama almıyorum et vs şeyleri annem alıyor kendilerine alırken böyle olur mu

Erogluekiin

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim alındığımdan değil ama belirteyim dedim erkek değilim ama sıkıntı değil Ekin Bey çok havalı durmadı mı sizcede Hanım yerine :D

semsemo

arkadaşların da dediği gibi A vitamini fazla olduğu için haftada 1-2 yi geçmeyin derim ama diğer sakatatlardan ve etlerden de verebilirsiniz, vitamin değerleri farklı oluyor. taşlık(çok ucuz), böbrek(çok ucuz), tavuk göğsü(ucuz). ciğer, dalak vb. aklınıza hangi et geliyorsa. pirinç öneren olmuş ancak pirinç kedilerin ihtiyaç duyduğu bir besin değil, bütçeden düşürmek için çok az bir miktar koyulabilir tabii ama onun yerine kabak veya brokoli koyun daha mantıklı. karbonhidrat gerekli değil kedilere o yüzden fazlası zararlı olabiliyor kilo obezite olabiliyor. ben de 1 aylık yaş mama yapıp buzluğa atıyorum. (Buz yapma kaplarına bölüyorum hatta rondodan geçtiğim için, fazla poşet de kullanmıyorum dolayısıyla doğaya zararım az oluyor.) her gün geceden 1 tane küp çıkarıp sabah da veriyorum.

LadyAndCat

Kasaptan alıp haşlayacağınız her et-sakatat-organ hazır mamalardan besleyici ve kaliteli. Ayrıca Bona Cibo’nun konservelerine dikkatle bakın siyah koyu kısımlar var ve kötü gerçekten. Denemiştim ordan biliyorum. Evde kendime haftada
1 yapıp taze olarak etli mama veriyorum. Katkısız ve en iyisi :)

LadyAndCat

Haftada 1-2 gibi verilebilir.
İçine sebze de koymayı unutmayın az miktarda pirinç de olabilir.

Erogluekiin

Ben şimdi gördüğüm bir tarifi yaptım tavuk havuç ve bezelye püre haline getirdim ama yemediler şimdi sokağa dağıtacağım

Erogluekiin

Içine bir şey koyunca yemiyorlar sadece ciğer haşlasam ne olur ki

GlsmKrpk

A vitamini fazlalığı zararlı. Fazlası vücutta atılamadığı için birikip organlara hasar veriyormuş . Mamalarında ek a vitamini var. Mama markasına göre oran değişiyor tabi. Acaba günlük ne kadar ekleyebiliriz

Esraesngl

Benim kedide yemiyorum ne yaptiysam yemedi.Sokağa gitti