Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim Balkondan Düşebilir, Bakar Mısınız?

gizemt77
gizemt77

611 Puan


  1. katta oturuyorum, kedim daha önce bir kez yan balkona geçmeye yeltendi vakit kaybetmedim, hemen güvenlik ağı taktırdım ancak kelimenin tam anlamıyla bir azman. Yine fırsat buldukça balkonun demirine atlıyor. Kilo da var. Yaptığı baskıya güvenlik ağı ne kadar dayanır bilmiyorum, kenardan ağı söküp yan tarafa geçmeye de çalışabilir. Bir yığın eşya koydum yana geçmesin diye ama kafasına koyunca geçmeye çalışıyor. Yalnız çıkmasına izin vermiyorum ama ben balkondayken de yapıyor bunu. Sağlığı için endişeleniyorum. Nasıl vazgeçirebilirim?


9 CEVAP

SBKart2207
SBKart2207

114405

Bence vazgeciremezsiniz . Yapabileceğiniz şey sadece daha fazla önlem almak . İki kat takin tel takin file takin ama önleminizi alın . Yada balkona çıkartmayın .


Gokgokgok
Gokgokgok

7383

Eğer atlamaya çalışıyorsa bence balkona çıkarmayın eğer hava alması için çıkarıyorsanızda çıkarmayın tasmayla bahçenize veya kapınızın önüne çıkarabilirsiniz


Onurozkoc
Onurozkoc

65

Herkesin çözümü kendine ama ben hiç risk almıyorum. Evimde balkonum yok ama olsaydı kesinlikle tüm önlemleri alırdım ve bunun yanısıra kedimi hayatta balkona çıkarmazdım. Onlar kendileri için neyin iyi olduğunu bilemiyorlar, bu yüzden bunu siz yapmalısınız.


Linsenpai
Linsenpai

116283

Tellere biraz sirke sürerseniz kokusundan rahatsız olup yaklaşmaz pek


Zukoo
Zukoo

13390

Çıkmak istemesinin sebebinu bulmak lazım bence. Kısır değilse kaçmak istiyor olabilir. Onun dışında balkona kedi uzaklaştırıcı sprey sıkabilirsiniz ya da sirke de olabilir. Fileyi kenarlardan açmasından endişeleniyorsanız da filenin her karesine kancalı gibi olan çivilerden (genelde kablo sabitlemek için kullanılan üzerinde beyaz bir başlık bulunan çiviler) kullanabilirsiniz.


Kontesiim
Kontesiim

2805

Balkonunuzu kapattırabilirsiniz cam şeklinde veya tel önlemi artırabilirsiniz veyahut hiçbiri olmuyor ise balkona çıkartmayın derim yaz gelince düşme vakaları iyice artıyor çok dikkatli olmak lazim


Pinarac
Pinarac

2169

Kesinlikle cam balkon yeltenmiyorlar bile cikmak için


gizemt77
gizemt77

611

cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar. telin kenarlarını iyice civileyecegim, kedim kisir bu arada. sadece meraktan gitmek istiyor. balkona cikmamasi icin kullandigim sinekligi de alttan yirtip gecmis bir canavar :)


gizemt77
gizemt77

611

kiracı oldugum için ev sahibinden cam balkon talep edemiyorum ama evden cikarsam kesinlikle giris kat veya 1. kat bir eve tasinacagim, bu korkuyla yasanmaz.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 136 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24778 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR