Kedim Balkondan Düşebilir, Bakar Mısınız?

gizemt77

  1. katta oturuyorum, kedim daha önce bir kez yan balkona geçmeye yeltendi vakit kaybetmedim, hemen güvenlik ağı taktırdım ancak kelimenin tam anlamıyla bir azman. Yine fırsat buldukça balkonun demirine atlıyor. Kilo da var. Yaptığı baskıya güvenlik ağı ne kadar dayanır bilmiyorum, kenardan ağı söküp yan tarafa geçmeye de çalışabilir. Bir yığın eşya koydum yana geçmesin diye ama kafasına koyunca geçmeye çalışıyor. Yalnız çıkmasına izin vermiyorum ama ben balkondayken de yapıyor bunu. Sağlığı için endişeleniyorum. Nasıl vazgeçirebilirim?

9 CEVAP

SBKart2207

Bence vazgeciremezsiniz . Yapabileceğiniz şey sadece daha fazla önlem almak . İki kat takin tel takin file takin ama önleminizi alın . Yada balkona çıkartmayın .

Gokgokgok

Eğer atlamaya çalışıyorsa bence balkona çıkarmayın eğer hava alması için çıkarıyorsanızda çıkarmayın tasmayla bahçenize veya kapınızın önüne çıkarabilirsiniz

Onurozkoc

Herkesin çözümü kendine ama ben hiç risk almıyorum. Evimde balkonum yok ama olsaydı kesinlikle tüm önlemleri alırdım ve bunun yanısıra kedimi hayatta balkona çıkarmazdım. Onlar kendileri için neyin iyi olduğunu bilemiyorlar, bu yüzden bunu siz yapmalısınız.

Linsenpai

Tellere biraz sirke sürerseniz kokusundan rahatsız olup yaklaşmaz pek

Zukoo

Çıkmak istemesinin sebebinu bulmak lazım bence. Kısır değilse kaçmak istiyor olabilir. Onun dışında balkona kedi uzaklaştırıcı sprey sıkabilirsiniz ya da sirke de olabilir. Fileyi kenarlardan açmasından endişeleniyorsanız da filenin her karesine kancalı gibi olan çivilerden (genelde kablo sabitlemek için kullanılan üzerinde beyaz bir başlık bulunan çiviler) kullanabilirsiniz.

Kontesiim

Balkonunuzu kapattırabilirsiniz cam şeklinde veya tel önlemi artırabilirsiniz veyahut hiçbiri olmuyor ise balkona çıkartmayın derim yaz gelince düşme vakaları iyice artıyor çok dikkatli olmak lazim

Pinarac

Kesinlikle cam balkon yeltenmiyorlar bile cikmak için

gizemt77

cevaplar icin tesekkur ederim arkadaslar. telin kenarlarını iyice civileyecegim, kedim kisir bu arada. sadece meraktan gitmek istiyor. balkona cikmamasi icin kullandigim sinekligi de alttan yirtip gecmis bir canavar :)

gizemt77

kiracı oldugum için ev sahibinden cam balkon talep edemiyorum ama evden cikarsam kesinlikle giris kat veya 1. kat bir eve tasinacagim, bu korkuyla yasanmaz.