Lütfen Yardim Edin Köpekte Pişik

köpeğimin vajinası pişik oldu ve üstündeki deri soyuldu,yani açık yara var vajinanın kenarında.veteriner anestol ve bephantol verdi fakat kattiyen sürdürmüyor aci çekiyor gibi ses çıkarıyor.Ve asla elletmedigi için ora iyice pislik ve idrar oldu.silmeye çalışıyorum ama asla sildirmiyor,bu yarayi daha kötü yapıyor sürekli yalayıp duruyor zaten.Enfeksiyon olucak diye korkuyorum.Sizce banyoda yıkamalı mıyım? Tramva yaşamasını istemediğimden ağlamaklı sesler çıkardığında bırakıyorum.Köpegin vajinası,poposu nasil yıkanır ıslak mendille zorla silmeli miyim yoksa banyoda köpek şampuanı ile yıkamalı mıyım? Yarasi iyice enfeksiyon olucak diye korkuyorum.

8 CEVAP

lwb

ağızlık takıp vetin dediklerini sürüp çıkardıktan sonra da ödüllendirebilirsiniz
zeytinyağı sürmek de çok iyi geliyor

BalliBadem

Köpeğiniz de ısırma tarzı huy yoksa zor kullanın bence ben bişey yapmam lazımsa ve yaptırtmazsa zor kullanıyorum tabi benimki kedi ama köpekler akıllı olur diye bence sıkıntı çıkmaz zorla sürün kremi onun iyiliği için köşe fln sıkıştırın nasılsa bi şekilde sürülür diye düşünüyorum tabi huyunu bilmiyorum köpeğinizin ama, yani psikolojisi bozulmaz bence sadece 1-2 gün biraz küsebilir ama onun iyiliği için bu

Zaten ıssırmıyor veya hırlamıyor bana sadece ayağı ile ittiriyor.Yine de bi şekilde sürcem, ilk temizlemem gerekli.Nasil temizlemi önerirsiniz su ile mi islak medille mi?

Anladım zorla sürcez mecbur öyle diyosanız,temizleme konusunu nasıl yapayım?

Sirke yakmaz mı ki

BalliBadem

Bence çok az beyaz sirkeli su ile temizleyin ilk

BalliBadem

Çok çok az miktarda olacak sirke, emin olun köpek şampuanı daha fazla yakar ki o kadarcık sirke yakmaz bile ama beyaz sirke olsun

Anonymus552223

Neden olmuş ki