Kedim Su İçmiyor

elifdizman

Kedim için musluktan denedik suyu 2 saatte bir değişiyor hatta su sebili bile aldık yine de su içiremiyorum vücudundaki su oranı çok düşük olduğu için bir süre önce veterinere bile gittik. Bugün yaş mama verdim 2 öğün ikisinde de sulandırdım çorba gibi tüm suyu içti,kefir verdim bir öğün azıcık sulandırarak içti,akşam da ev yoğurdu suyu vermeyi düşünüyorum. Saf su içmese bile bu şekilde su ihtiyacını karşılamış oluyor mu? Kuru mamasını bile ezip sulandırmayı düşündüm bugün

9 CEVAP

Ebra_erdem

benim kedimde çok içmiyordu bende 2 kaba koydum biri benim odamda biri salonda şimdi daha çok su içiyo evin farklı yerlerine su kabları koyarsanız belki biraz daha fazla su içebilir

BalliBadem

Evet zaten kediler su ihtiyacını besinden karşılamaya meillidir ve kuru mama ıslatınca bakteri üretiyor bence dengeli bir ev maması yapın ona veterinerinize de danışarak

kedimelsa

Evet sulu şeyler verin su ihtiyacını karşılar sonra sonra gider kendisi içer bende öyle oldu

elifdizman

Evde hem mutfakta hem salonda hem de odalarda su kapları var ama asla içmiyor. Su pınarı aldık hiç bakmadı bile kendim gittim eğilip oradan su içiyormuş gibi yaptım günlerce yine de gelmedi. Veterinerim şırıngayla içirmeyi deneyin dedi ama denemedim cigerine su kaçar diye korktum. O yüzden yaş ıslatma,yoğurt suyu verme kefir verme yoluna girdim. Başka bir su pınarı sipariş ettik bugün bakalım işe yarayacak mi?

SBKart2207

Kullandığınız kaptan dolayı da olabilir cam ,porselen toprak gibi şeylere koyun . Benimkide içmiyordu sonra topraktan kaba koydum ve çeşme suyu değil içme suyu koydum artık hergun o kaptaki su bitmiş oluyor

elifdizman

Kaseleri çeker atarım hepsi porselen hatta annem çorba tabaklarımı neden koydun diyip kızmıştı su da içme suyu ama inatla içiremiyorum

Kuzucansu44

Kedi su pınarı öneririm. Catit markasını kullanıyorum, deneyebilirsiniz

Ebra_erdem

benim kedimde çok içmiyordu bende 2 kaba koydum biri benim odamda biri salonda şimdi daha çok su içiyo evin farklı yerlerine su kabları koyarsanız belki biraz daha fazla su içebilir

LadyAndCat

Bir öneri:
Lütfen kedinize su koyarken tabaklar temiz, su içme suyu olsun ve ne kadar koyduğunuzu bilin ki içip içmediğini anlarsınız. Örneğin ben mamayı tazelerken suyu da tazeliyorum ve sabah yarım bardak kadar su. Akşam da yarım bardak kadar su koyuyorum kuruyla birlikte ve ne kadar içtiğini görebiliyorum.
Dahası yaş mama, ayran, kefir gibi şeylerden su ihtiyacını karşılar rahatça ve sulu yemek yediği günlerde hiç su içmeyebilir.
Her canlı su içer , içmezse yaşayamaz yani kediniz mutlaka su içiyor ama siz bilmiyordunuz ;)
Kuru mama ve yanında ölçülü su verirseniz ne kadar içtiğini takip edebilirsiniz ve haftada 2 gün sulu şeyler yedirebilirsin. Hem su , hem yoğurt , hepsini her gün verirseniz su içmez besinlerden aldığı için ve su tüketimini öğrenmeniz , takip etmeniz zor olur.