Kedim Balkondan Düştü Hiç Birsey Yemiyor

MilamMm

Kedim 3 gün önce balkondan düştü veterinerimize götürdük birseyi olmadığını söyledi ama hiç birsey yemiyor elimle zorla yediriyorum bir iki kuru mama oda ???? hareketleri eskiye göre çok az ne yapmalıyım ????

21 CEVAP

MilamMm

Bizde 2. Katttayız muane sırasında çok hiç durmadı aşılarını yaptırdığımızdada 3 kişi zor zaptetti suanlık birseye ihtiyaç duymuyorum ama idrarından kan gelirse hemen getirin dedi Allah’a şükür ole bşsey olmadı ama kusması beni korkutuyor bisey yemiyor neyi kusacak yaş mama verdi o gün onuda yemedi kuru mamada yeniyor zorla agzına bir iki tane atıyorum tavuk haşladım onu da hiç yemedi kavurma koydum onuda yemedi

MilamMm

Biraz yese kendini toparlayacak çok ama çok üzgünüm

bademthecatt

Kusması da normalde değil

cuneytsahin

Benim camımda tel olduğu halde kedim gitmek için yırttı ve bir kuş görünce de gitmek istiyorlar.Kuş peşine takılmış olabilir.Korktuğu için yemiyordur belki sevdiği bir yaş mama varsa onu koyun önüne.

SBKart2207

nasıl bir muayeneden bahsediyorsunuz sadece öylesine elledimi yoksa hemen hemen her yerine dokundu, damagini dişlerini burnunu kulaklarını nabzını kontrol edip nefes alışını dinledimi yani kırığı olmadığından eminmi eğer kırığı çatlağı vs varsa bu onun canını acıtır ve yemek yemek istemez ayrıca eğer böyle bir durum varsa o bölgeyi elletmez ve bir kenara çekilir saklanır
Umarım iç kanama gibi öldürücü bir şeyi yoktur
İç kanama ne kadar sürede tedavi edilmezse öldürür bilmiyorum bilenler yardımcı olabilir ama
Kedilerde iç kanama belirtileri şunlardır;
Kusma
Koyu renkli ya da kanlı kusma
İştah kaybı
Kilo kaybı
Ağızdan kan gelmesi
Burundan kan gelmesi
Kulaktan kan gelmesi
Kanlı öksürme
Nefes almakta zorlanma
Bence hemen daha detaylı ve güvenilir bir veterinere gidin

Fiziksel olarak biseyi olmasa bile psikolojik olarak etkilenmiştir. Bazı insanlar psikolojik olarak kusabiliyor belki kusması iştahsızlık bu yüzden olabilir ama bunlarin fiziksel yaralanmalardan olma olasılığı daha yüksek bence buradan size yardımcı olamayız sadece tahminde bulunabiliriz hemen bir veterinere gidin

MilamMm

Heryerini kontrol etti evet kırık olduğunu düşünmüyorum Ravza’ya falan zıplıyor kucağıma aldığımda heryerini elledigimde tepki vermiyorlar ben iç organlarında sorun mu var diye düşünüyorum kusması koyu renkte evet herhangi bir kan gelme olayı olmadı ben gene de veterinere götüreceğim. Çünkü çok iştahsız kucağımda zorla yedirmeye çalışıyorum ve çok geçmeden kusuyor insallah biseyi yoktur