Karın Sertliği, Acil!

Nipah

Arkadaşlar merhaba!
1 hafta önce sokaktan iki yavru kediye (maksimum 45 günlükler) yuvamı açtım. Biraz kötü durumdaydılar, özellikle bir tanesinin karnında ciddi sertlik vardı ve makatı dışarı çıkmış gibiydi. Sanırım annesi henüz ona öğretemeden ayrılmak zorunda kaldılar. Karnına ufak masajlar yapa yapa ilk kakasını yaptırdım. Sonrakilerde kendisi yaptı fakat karnında hâlâ ciddi sertlik ve şişlik var. Zaman zaman masaja devam ediyorum belki kabızdır ya da bağırsak tembelliği vardır diye fakat ne yapsam bilemedim. Makatına zeytinyağı sürüyorum 3 günde bir. Mamalarını da az bi zeytinyağıyla karıştırıp veriyorum. Öneriniz var mıdır acaba?

5 CEVAP

Nipah

Veterinere gittiğimizde bu denli sertlik yoktu ki. Kakasını da inceliyorum fakat göremiyorum bir şey. Tekrar veterinere gitmem gerekiyor sanırım. Teşekkürler ilgi ve alakanız için:)

Anonymus552223

Parazit olabilir uygun kiloya ulasinca parazit aşisi yaptirin. Gecmis olsun

Nipah

İç dış parazit aşılarını yaptırdım 4 gün önce.

Anonymus552223

Veteriner ne dedi peki bu duruma

kedimelsa

Belki kakasindan atar ölü parazitleri benimki öyle olmuştu ve sonra iner belki şişlik