2 Yaşında Maltese Terrier Cinsi Köpeğime Ne Yaptıysam Kuru Mama Sevdiremedim Önerisi Olan Var Mı?

Normalde kuru mama yiyen bir köpekti ancak karantina sürecinde yazlıktaydık ve ev yemeği yemeye alıştı artık kuru mama istemiyor. Önerisi olan varsa çok sevinirim


14 CEVAP

Gokgokgok
Gokgokgok

7476

Yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak alıştırmaya başlayabilirsin :)


Kesten
Kesten

801

İyi günler. Köpeğinizin egzersiz süresini arttırın. Mamayı günde iki kez verin ve açık büfe tarzı önünde bırakmak yerine 10 dakika bekletip kaldırmanızı tavsiye edebilirim. Yeteri kadar yorulup acıkan köpek önüne çıkanı yiyecektir. Ve merak etmeyin 5 güne yakın aç kalabilir köpekler. Ara öğün vb şekilde beslemeyin kesinlikle. Ödül maması da dahil buna. Bir de mamanın bozuk olmadığına emin olun. Biz farkedemesek de hassas burunlu kankalar bunu anlıyor. Mama paket hava alıyorsa veya güneş görüyorsa bozulmuş da olabilir. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız kralailesi sitesindeki arşivde mama yemiyor vb. Şekilde arama yapabilirsiniz.


dddkkkks
dddkkkks

2767

ev yemeğini kesin ve aralıklı olarak yaş mama verin 5 saatte bir olarak deneyin başta eğer yemezse 2 saat sonra yine verin illaki yicek aç kalmak istemez


Alaracatlover
Alaracatlover

115979

Yaş mamayı bol vermeyin o zamanda yaş mama isteyip durur en iyisi ev yemeğini kesip zorda olsa aç bırakabilirsiniz meşbur yiyecek:)


beyzavc1
beyzavc1

2591

Bizim de öyleydi yaş mamayı azar azar verdim ve düzeldi


melis_uyankk
melis_uyankk

4424

İştah açıcı jeller oluyor ister onlardan isterseniz de yaş mama ve kuru mama karıştırabilirsiniz. Ben bazen kemik suyuyla bile karıştırıyordum alıştırmak için.


Wolter
Wolter

891

evden yemek veriyorsunuz büyük ihtimal ile annem de biz yemek yerken kıyamayıp veriyordu şimdi bıraktı kuru mama yemeyi evden yemeyi kesin yiyorlar o zaman


berko34
berko34

467

birde buradaki mamalara bak ilk alışverişte extra %10 indirimi var


Mehmetkr
Mehmetkr

11157

Köpeğinizin herhangi bir sağlık sorunu yoksa günde 2 kez bir sabah bir akşam olmak üzere yaklaşık 10 dakika boyunca mama önünde dursun ve sonra alın.
İlk gün yemez 2. Gün yemez ama 3. Gün yer o mamayı. Antrenman sayısını ve süresini artırırsaniz zaten mecburen yiyecektir mamayı.
Köpeğinize uzulmeniz bir işe yaramaz ama onu doğru yönlendirerek mamayı yemesini sağlamak ona fayda sağlar. Ayrıca köpeklerin damak zevki yoktur " ben de brokoliyi sevmiyom yemiyom o da kuru mama yemesin diye düşünmeyin kuru mama onun için en önemli besin. Ayrıca kuru mamayla başka şeyleri karıştırarak evde fantastik şeyler denemeyin.
Bu köpeğiniz için zararlıdır ayrı ayrı baktığınızda çok yararlı gözüken besinler bir araya gelince köpekler için yararlı olmaz.


Themis_hy
Themis_hy

805

Ne güzel işte. Ne idüğü belirsiz kuru mama yiyeceğine ev yemeği yesin. Kolaylık olsun diye mi kuru mamaya alıştırmaya çalışıyorsunuz


Mehmetkr
Mehmetkr

11157

Kuru mama daha sağlıklı


Themis_hy
Themis_hy

805

@Mehmetkr ben golden cinsi köpeğimi 7 yıl ev yemeği ile beslefim ve aşıları dışında hiç veterinere gitmedik. Ev değiştirdiğimiz için ve yeni evde bahçe olmadığı için onu sahiplendirmek zorunda kaldım ama şu an 11 yaşında ve gayet sağlıklı. Kuru mama dengeli diyoruz ama içi tahıl dolu. Çiğ hiç vermedim, kemikli tavuğu haşlayıp verirdim kıtır kıtır yerdi dişleri için de faydalı. Çiğ bal kabağını bile yerdi kabuğuyşa kıtır kıtır. Yoğurtlu ıspanak bile yerdi :)) yemekleri tuzsuz yapardım, biz tabağımıza tuz yapardık.


Mehmetkr
Mehmetkr

11157

İstisnalar kaideyi bozmaz


Mehmetkr
Mehmetkr

11157

Sizin köpeğiniz öyle diye ev yemeği sağlıklı olmuyor. Harf tercih edebilirsiniz ama rastgele ve düzensiz bir şekilde ev yemeği yemesi yerine mamayı tercih edin


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 309 Görüntüleme
  • 14 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29997 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR