Kedimin Doğumunun Bittiğini Nasıl Anlarım

Erhankrks

Kedim bu gün sabaha karşı 4 gibi doğum yaptı ilk doğan yavru ölü doğdu 10 dakika sonra doğan diğer yavru ters doğmasına rağmen şuan oldukça sağlıklı, 20 saat olacak doğum yapalı. Gebeliğin ilk dönemlerinse ulturasonda veteriner hekim kesin 4 yavru var demişti ancak 2 tane doğdu, bir çok veteriner aradım hepsi 24 saatten sonra hala doğum yapmazsa sezeryan yaparız dedi. Ve kedim sıklıkla tuvaletine girip orada yatıyor yada orda bekliyor. Ne yapmam gerek

12 CEVAP

Erhankrks

Bu sabah veteriner e gittik. Gitmeden önce oldukça sancılandı, gittiğimizde ameliyata alındı sezeryan doğum için ve aynı zaman da kısırlaştırmak için. 2 tane yavru varmış Pirayenin karnıda onlar da doğdu ancak birtanesi hareletsiz ve tekpisiz doğmuş hekimim suni tenefüs yaparak hayata bağlamış piraye ise şuan sarhoş gibi genel olarak hepimiz iyiyiz.

Anonymus552223

Veterinerin dedigi gibi 24 saatten sonra acil goturmeniz lazim bir sekilde gidin. Insan dogumu neyse bu da o kendiliginden olmayabiliyor aksilikler cikabiliyor. Ihmal edilecek bir konu degil

Erhankrks

Mama yiyor su içiyor ve yavrusuyla ilgileniyor elimle dokunduğumda pek anlamıyorum ama bir kıpırtı yok gibi, kötü koku akıntı vs de yok. Tuvaletine girip içini kazıyor zemine ulaşınca da kazmaya çalışıyor. Ayrı keyfi yerinde gibi. Sadece gebeliğin ilk haftalarınsa gittiğimiz veteriner yanılıyor olabilir mi ulturasonda emin olmak mümkün mü

Erhankrks

Buradaki denk geldiğim veterinerler aşırı duyarsız, kimse rahat koltuğundan vazgeçemiyor, yoksa bir çok klinik aradığım bütün veterinerler pazartesi getir bakalım dedi.

Anonymus552223

O zaman beklemekten baska careniz yok maalesef gecmis olsun gozetimde tutun yine de

SerkanO

Akıbeti merak ettim, durumu mutlaka yazın hocam. Çok geçmiş olsun

Erhankrks

Teşekkür ederiz, mutlaka bilgilendireceğim.

dtaylan03

Çok geçmiş olsun, ne güzel bir isim koymuşsunuz kedinize. Adıyla yaşasın

Anonymus552223

İyi ki gitmissiniz. Cok gecmis olsun. Kisirlasinca emzirebilecek miymis?

Erhankrks

Kısırlaştırılmasının emzirmesinde bir problem olacağına söylemedi veteriner, sadece ameliyat yapılan yerine yakın memelerinden bir süre süt vermek istemeyebilirmiş.

Anonymus552223

Karnini elleyin bir kipirti var mi? Rahatlama oluyor dogumdan sonra, her nekadar cok bitkin ve yorgun olsalar da bir sekilde o sanci ve agrilar bitiyor gibi. Yani suan hala sıkıntili mi? Yeşil akinti tarzi birsey ve kotu koku da zor dogum belirtisiymis boyle birsey var mi? Yoksa sakince uzanip yavrulariyla mi ilgileniyor

Anonymus552223

O kazma hareketini doguracaklari zaman da yapiyorlar. Riske atmayin imkan varsa bir vet cagirip kontrol ettirin bence