Kediler Yavruları Varken Hamile Kalır Mı?

ayseozder

sokakta bulduğum doğurmak üzere olan kediyi eve aldım yavruların sütten kesildikten sonra anne kediyi kendim sahiplenip bebekleri sahiplendirecektim. yavruların sütten kesilmesinden sonra kısırlaştırmanın daha uygun olduğunu öğrenmiştim yavrular şu an 3 aylık ama anne kedide bir sinirlilik bir mide bulantısı karında hafif şişiklik var. annem hamile olduğunu söylüyor. yeni kedilere bakamam. kedi sokak kedisi eve arada uğruyor aceba dışarıda mı bişey yedi veterinere götürücem yarın ama hayvan acı çekiyo gibi. verebileceğim onu iyi edebilecek bir şeyler var mı

9 CEVAP

Anonymus552223

2 aydan sonra anneyle pek isleri kalmiyor gonul ister ki 3 4 ay rahat rahat emsinler ama, boyle durumlarda sutten tam kesilmesini beklemenize gerek yok. Ozellimle disari cikan kediyse 2 aylik olunca kisirlastirilmali. Kisirlastirdiktan sonra da anneyle zaman gecirmeye devam ediyorlar. Hatta emiyorlar ama süt gelmiyordur tabi

Anonymus552223

2 ayliktan sonra hamile kalabilir. Başima geldi. Kisirlastiramadan yine hamile kalan kedi oldu sokakta.

SBKart2207

Evet kalabilir

ayseozder

şimdi benim napmam lazım hamileyse planımda yoktu 2-3 aya bulunduğum şehirden okumaya gidebilirim. sahiplenmeyi düşünüyordum ama sahiplenmemeli miyim yoksa veterinerde bir işlem gerçekleştirmem mi gerekiyor

Cagglaa

Bizim anne kedimizde sokak kedisiydi, rahat doğum yapabilmesi için eve almıştık. Yavrular sütten kesilince kısırlaştıracaktık fakat, yavrular 2.50 aylık olduklarında evden kaçtı tekrar hamile kaldı ve hala emziriyordu.

ayseozder

daha sonra naptınız bizimkiyle aynı olay tekrar mı doğurdu? ben tekrar doğurursa bakamam

Siyammm

Hayır anne kedi yavruları varken çiftleşmez. Bildiğim kadarı ile erkek bu yüzden yavruları öldürüyor

ayseozder

ama yavrularını bırakması da yakın gibi keyfine yediriyo arada

LadyAndCat

Bilgi:
Doğum yapmış Anne kedi bebekleri 45 günlük olunca rahatlıkla kısırlaştırılabilir !
Bebekler de 45 günlükken rahatlıkla kendi başlarına mama yiyip beslenebilirler.
Maalesef o ki sanırım kediniz yine hamile...