Yaş Mama

bilgeeda

Herkese iyi geceler, 8 aylık kısır, dişi bir kedim var ve mama olarak felicia kısırlaştırılmış somonlu kedi mamasi kullanıyorum, yaş mama olarak da nutri feline. Bildiğiniz üzere felicianin içinde et yok bu yüzden ben de dengelemek için her gün bir tatlı kaşığı yaş mama, haftada bir tavuk, yumurta vs ek gıdalar veriyorum ve acaba yaş mamayı çok sık mi veriyorum diye tereddüte düştüm. Sizce her gün bir tatlı kaşığı yaş mamanın herhangi bir zararı olur mu ?

7 CEVAP

ZehraBulutt

Zararı olmaz az bile, 1 çorba kaşığı yapın siz onu.

Biraz daha fazla verseniz daha iyi olur. 100 gr lik paketin yarisini mesela bir gunde verebilirsiniz.

bilgeeda

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

minnosumuz

Merhaba, biz de yavrumuza hafta bir 100gr.'lık mamayı 3'e bölüp veriyoruz. Şuana kadar bir sorun yaşamadık çok şükür.

semsemo

su ihtiyacını karşılıyor zaten verin bence de. ben de yavru kedime her sabah aynı saatte kendi yaptığım ek vitaminleri eklenmiş yaş mamayı veriyorum yaklaşık 30-40 gr ediyor. içinde ciğer, kalp, tavuk var hem de %100 et, uyguna da geliyor deneyebilirsiniz. 1 aylık yaş mamayı yapmak yarım saat alıyor maksimum ilgilenirseniz yazarım buraya nasıl yaptığımı

LadyAndCat

Az BİLE veriyorsunuz. Tatlı kaşığı ne? Her gün vermenize de gerek yok ama miktar çok az.
Paketli alıyorsanız 1 paket yemeli.
Evde yapıyorsanız 3 kaşık kadar uygun oluyor.

bilgeeda

LadyandCat her gün vermemin sebebi gün içinde içtiği su miktarının az olması. Yaş mamayı konserve alıyorum ve bir konserveyi 2-3 güne bölerek veriyordum. Bundan sonra 2 güne bölerek vereceğim sanırım