Kedim Hasta Mı Sizce

ceydacorek

kedim çok nadiren de olsa hapşırıyor 2 gündür bugün az önce hapşırırken ağzından tükürük mü balgam mi anlayamadığım bi şey geldi ateşi var mi yok mu pek anlamadım ama her zamanki gibi geldi sıcaklığı hasta olup olmadığını nasıl anlarım?

4 CEVAP

Benim afacan da küçükken sürekli hapşırırdı. Bir sorun yok. Ama 1, 2 gün daha hapşırmaya devam ederse veterinere götürmeni tavsiye ederim. Hiç değilse veteriner kedinin ciğerlerini kontrol eder. Birde son 1 haftadır hiç kusma oluyor mu?

yusufsaygin2

Arkadaşın dediği gibi; iştah, tuvalet, hal ve hareketlerinde bir sorun yoksa fazla endişelenmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bu arada ek bilgi vereyim sizin için; ateşi olup olmadığını kedinin soğuk yerlere gitmesinden, kulaklarının normalden daha soğuk olmasından, burnunun normalden daha kuru olmasından anlayabilirsiniz, bunun üstüne halsizlik falan da geliyor genelde.

holdmybeer

Eğer kedinizde halsizlik veya tuvaletinde bir sıkıntı yoksa büyük ihtimalle bir sorun yok demektir. Burnuna toz, tüy gibi şeyler kaçmış veya bir şeye alerjisi olmuş olabilir.

ceydacorek

İştahında ve tuvaletinde bi sıkıntı yok çok teşekkürler