Kedimi Ne Zaman Kısırlaştırmalıyım?

Miyumiyuu

Kedim 10 aylık bir erkek son zamanlarda oyuncaklarıyla çiftleşmeye çalışıyor ve geceleri çok olmasada miyavlıyor ama koku falan hiç bırakmadı eski veterinerimiz 5 aylıkken kısırlaştırmak istemişti erken kızgınlığa girmiş diyerek ama biz çok küçük olduğu için kabul etmemiştik şuan yaşını bekliyoruz, sizce ne yapmalıyım şimdi mi kısırlaştırmalıyım yoksa yaşına kadar beklemeli miyiz?

12 CEVAP

Anonymus552223

Beklemeyin yaş onemli degil kilo önemli

Mltmkcn

Benimki 5 aylıkken kızgınlığa girdi. Oda benim kolumu eşi zannediyor :) çok üzülüyorum haline ama veterinerimiz yaşını beklememizi yada koku bırakmasını söyledi. Başka veterinerlerede danıştım aynı şeyi söylediler sonra yaptıracağız :(

Ebra_erdem

Bende 9 aylıkken kısırlaştırdım bence yaşını beklemeyin

Kevserhaksever

10 aylık erkek kedi için 3 kg az gibi geldi bana :/ ben 7 buçuk aylıkken 4.400 kg olduğu zaman kısırlaştırdım. Hiç bir sıkıntı yaşamadık inşallah yaşamayız :) vakti gelmiş zaten beklemeyin daha fazla bizim veterinerimiz 8 aylık çok ideal diyor.

SerkanO

Hemen kısırlaştırdın bence, zamanı gelmiş zaten

Miyumiyuu

Biraz araştırma yaptım az önce erkek kedilerde ne kadar geç o kadar iyi diyorlar idrar yollarının sağlığı için ama 6 ay ideal diyenler de var herkes farklı bir şey söylüyor, kedim 10 aylık ve 3 kilo boyu biraz fazla uzun olduğu için bize biraz zayıf görünüyor ve kilo almaya müsait bir kedi değil onun dışında bağışıklığının düşük olmasından dolayı biraz geç bir tarihte kısırlaştırmak istemiştim çünkü çok hassas bir kedi en ufak bir şeyde hasta olabiliyor maalesef, haziranın sonunu beklemeyi düşünüyorum ama o zamana kadar bu davranışlarında artma olursa beklemem zaten

Miyumiyuu

Evet kedimiz biraz zayıf ama dediğim gibi kilo aldıramıyoruz ağır bir tavuk alerjisi var ve çoğu yavru kedi maması tavuk içerdiğinden yetişkin mamasına erken geçiş yapmak zorunda kaldık bu yüzden olabilir mi bilmiyorum ama gerekli vitamin takviyelerinin hepsini eksiksiz yapmaya çalışıyoruz, miu fazlasıyla hareketli :) gündüzleri çok nadir uyur her dakika koşar oyun oynar durmaksızın, gece bizimle yatar sabah bizimle kalkar yapısal olarak beslediğim her kediden farklı olduğunu söyleyebilirim

Kevserhaksever

kısırlaştırma sonrası alacaktır kilo zaten :) biz de almasın diye uğraşıyoruz :( şimdiden geçmiş olsun .)

LadyAndCat

Kedinizin tiroitlerine baktırdınız mı?
Kilo alamama sebebi bu olabilir.
Ayrıca Hill’s ‘in Yavru kedi için balıklı maması var. Ayrıca kedin 10 aylık olmuş rahatlıkla yetişkin mamaya da geçebilirsiniz.

10 aylık olmuş artik kisirlastirabilirsiniz. 6-7 aydan itibaren genelde kilolari kisirlastirmaya uygun oluyor.

NSukun

Dişilerde yaş önemli değil ama erkeklerde yaşı beklemek gerek diyen çok veteriner var bekleyebildiginiz kadar bekleyin en azından on aylık falan olsun

LadyAndCat

Nsukun
10 aylık zaten...