Dış Parazit İlacından Sonra

ondsar

Arkadaşlar kedilerin dış parazit için kafasına sürülen damla ilaçtan sonra ne kadar süre ilaç damlatılan yere su değmemesi gerekir maksimum?

6 CEVAP

zeynsudd

Aynen kuruyana kadar oraya dokunmayın zehirli oluyor su falan da değirmeyin tabi

ondsar

Kedimiz iki yaşında ve hiç yıkamadık zaten. Damla yaptıralı 1 hafta oluyor. Dün ıslak bir yere kafasını sürerken yakaladım da, sürttüğü yerlerde damla vardı damlatıldığında. Etkinliğine bir zarar verir mi merak ettim. Korkmayın yıkamıyoruz yani. Islak şeyleri seviyor sadece kedimiz.

Cansumuezza

Soru sahibi arkadaşım merak etme bir sey olmaz üstünden bir hafta geçmiş :) diğer arkadaşlar tabiri caizse insanların üstüne çullanmaya yer arıyorsunuz resmen ha.

Cagglaa

Su neden değsin ki ?
Bizim veterinerimiz 4 saat kaşımasın kuruyana kadar demişti sadece..

LadyAndCat

O bölgeye hem su değmemeli hem de dokunmamalısınız elinizle bile.
2 gün !
Neden su değecek anlayamadım ben de??? Kedinizi mi yıkayacaksınız?? Bu ilaç tüm deriye yayılır, yıkamayın zaten ve kediler yıkanmaz.

ondsar

Arkadaşlar biraz heyecanlı cevap verdiler, ama cevap veren herkese teşekkür ederim, basic konularda iki senelik bir kedi dostu olarak bilgi sahibiyim ama işte bazen insan merak ediyor. Aydınlatıcı bilgi için cansumuezza’ya ayrıca teşekkürler.