Koltuğa İşeme

dddkkkks

3 aylık kendisi ilk defa bugün koltuğa tuvaletini yaptı neden olduğunu anlamadım aradan 7 8 saat geçti yine aynı yeri kazmaya çalışıyor sirkeli suyla sildim kokuyu alıp tekrar yapmasın diye ama tuvaleti yerine koltuğu kazmaya devam ediyor

7 CEVAP

Evde başka bir kediniz var mı?

Evde başka bir kediniz yok ise.
Kediniz kumu sevmemiş olabilir, tuvaletin konumundan dolayı yapmıyor olabilir. Tuvaleti sessiz ve rahat hissedeceği bir yere bırakın, kumun sürekli temiz olması gerekir, kumunuz kokulu ise korkusuz kumu denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca çişini yaptığı yere dışkısını da yaparsa peçete ile dışkısını oradan alıp tuvaletine bırakın. Ve işediği ve dışkısını yaptığı yeri koku kalmayacak şekilde silin (en ufak kokuyu bile hissederler). Peçete ile kedinin tuvaletine bıraktığınız dışkısının kokusunu alıp birdahaki sefere tuvalete gider. Kedi hiç tuvalet eğitimi almadıysa, yada almış olsa bile siz kedinizi alıp kedi kumuna popusunu yavaşça sürtün. Yanınıza gelip sürekli miyavlıyorsa tuvaletinin yerini unuttuğu için de olabilir. Derhal kedinizi alıp tuvalete götürün. Bu şekilde bu probleminizi çözebilirsiniz.

dddkkkks

evim dubleks merdivenlerim dik biraz tuvaleti yukarda çıkıp inebiliyor ama aşağıda koltuğa yapınca çıkamıyor edemiyor diye aşağı taşıdım kumunu göz önünde duruyor kendisi de görüyor tuvaletini kumuna yapıyor ama yine de koltuğa gidip işeliyor pozisyon alıyor gördüğüm gibi kumuna götürüyorum ben de

dddkkkks

evde başka kedim de yok ilk yavrum

Oske22

Belki tutamadığı için tuvaletini direkt olduğu yere bırakıyordur. Bu durumda veterinere gitmesi gerekir. Kızgınlığa girmek icin daha küçük ama belli olmaz kızgınlıkta da etrafa iseyebiliyorlar. ilgilenmediyseniz ilgi de istediği icin olabilir yani birçok sebep var.
Birkaç gün daha gözlemleyin siz. Tekrar yaparsa bir sorun vardir kesin.

Oske22

Tekrar yaparsa veterinere sormakta fayda var erken teşhis hayat kurtarır:)

dddkkkks

güncellll