Kuduz Aşısı

Evcil kediye kuduz aşısının yapılma amacı nedir? Ne gibi faydası olur.

20 CEVAP

Kedimiriltisi

Ben yaptırmamayı uygun buldum, sokaktaki kedilerde bile kuduz yok ki benim kedimin hiçbir kediyle teması yok. Aşılar da vücudu çok sarsıyor. Yolculuğa falan çıkacak olursam yaptırırım mecbur

Oske22

Gerçekten her vet bu konudq farklı düşünüyor. Hangisi doğru ben de bilemiyorum artık. 3 yılda bir, her yıl, yada hiç yaptırmayın diyenler var hatta 6 ayda bir falan diyen de var.

Oske22

Arkadaşlar peki parazit asilarini ne sürede yaptiriyorsunuz. Ben 6 ayda bir olduğunu sanıyordum. Vet 3 ayda bir dedi sanki fazla geldi bana. Daha önce öyle demişti simdi 3 ayda bir diyor. Sizin düşünceniz nedir?

@BalliBadem ücretsiz nerde yaptırıyosun bana veteriner 90 tl dedi

Gamsem

@oske parazit aşıları dış yazın iki ayda bir heleki başka hayvan veyahut dışarıyla ilişkisi varsa bahçe vs.normalde 2 veya 3 ayda bir yapılıyor yani 3-4 veterinerden bunu duydum ki iç parazit çiğ et yemese sonuçta ek gıda veriyoruzki kedilerdeki iç parazit bizim içinde çok riskli kısaca veterinere göre değişir ama bildiğim 3 ayda bir ve içi aksatmayın sizin ve minnoşun sağlığı için:)