Pika Sendromu

KediVelisi_

Merhaba, kedime veterinerimiz 3 gün önce pika sendromu teşhisi koydu ve ek bir gıda takviyesi kullanmaya başladım. Fotoğrafını ekleyeceğim. Benim merak ettiğim kedisi ile bu problemi yaşayan var mı nasıl baş ettiniz çünkü ne bulsa yiyor ortada asla bişey bırakmıyorum bu sefer perdeleri yiyor ve kusmaya başlıyor elimden geldiğince sürekli peşindeyim ilgileniyorum oyunlar oynuyoruz bu geçici bir süreç midir yaşayanlar varsa tecrübelerini paylaşırsa mutlu olurum

15 CEVAP

KediVelisi_

Ben de öyle düşündüm açıkçası sanırım davranış bozukluğu olarak bebekliğinden beri bu şekilde devam etti temennim Bi an önce iyi olması

Eski konu ama ben de aynı durumdan muzdaribim. Acaba veterinerin verdiği o takviye işe yaradı mı?

KediVelisi_

Merhaba, açıkçası pek bir işe yaramadı. Ben önlemleri sıkılştırdım biraz. Her gün mutlaka ev süpürmek zorunda kalıyor, yiyebileceği hiç bir şeyi ortada bırakmamaya çalışıyorum. Mutfağa sokmuyorum kesinlikle kapısı hep kapalı çünkü kaktüsleri ve aloeveraları yediği için onları mutfağa kaldırmak zorunda kaldım. Ancak ben yanında olursam gelmesine müsade ediyorum. Yine de her fırsatta bulduklarını yemeye devam :( tek şansım şuan çalışmadığım için gözüm hep üzerinde işe başladığımda nasıl olacak hiçbir fikrim yok umarım bir an önce çözüm bulursunuz. Çünkü gerçekten çok tehlikeli ve üzücü sizi çok iyi anlıyorum.

LadyAndCat

Kediniz annesinden çok erken ayrıldıysa olabilir. Bildiğim kadarıyla geçici değil ama çok küçükse engelleyebilirsiniz bir şeyleri yemesini böylece engellemiş olursunuz. Vitaminsiz kalmakta bir şeyleri yeme eğilimi doğurur.
Geçmiş olsun

KediVelisi_

Teşekkür ederim ben onu sokaktan aldığımda iki aylıktı tahmini 8 aylık şu an aslında uzun süredir bu davranışı vardı ama normal diye düşündüm bilinçsiz olduğum için iyice ilerleyince sormak zorunda hissettim ve iyi ki sormuşum umarım ilerlemeden çözeriz teşekkür ederim cevap için

KediVelisi_

Geldiğinden beri ND mama kullanıyorum kısırlaştırdıktan sonra da ND ile devam ettim yoğurt, kefir, yumurta gibi takviyeler de veriyorum belli aralıklarla vitaminsiz kalmış olabilir mi yine de yoksa davranış bozukluğu haline mi geldi bir süre ilacı kullanıp anlayacağım artık.

cranberry

Vitamin eksikliği sanmam nd iyi bi mama

Bcanaydn

Biz aylardır bu sorunu yaşıyoruz geçen hafta başka bir rahatsızlığından ameliyat oldu ve narkoz verildi o an kustu tam 10 cm eşofman ipi yemiş (belimizi sıktığımız) ve bulupta yememiş ısırarak koparmış. Hekim şok oldu ben şok 10 cm çok fazla. Her gün bazen günde iki kere ev süpürüyorum asla yenebilcek şeyleri ortada bırakmıyorum

Rapisa

Merhaba eski konuyu hortlatayım. Kediniz nasıl oldu, benim kedimde kum yiyor yerleri, duvarları ve bazı eşyaları yalıyor. Kediniz iyileştiyse nasıl düzeldi cevaplarsanız çok sevinirim

pablopicasso

Eski bir konu belki ama benim için yeni son durum ve tedavileriniz nedir?

KediVelisi_

Ayy ciddi misiniz? Çok geçmiş olsun. Benimki de kemer yemişti Allahtan kustu çıkardı çok zor bir durum cidden sürekli takip etmek gerekiyor :(

pablopicasso

Peki bununla ilgili vitamin takviyesi, mama değişikliği herhangi bir şey önerdi mi veterineriniz?

Bize bazı önerileri oldu. Şimdi adım adım onun arayışındayım.

Bcanaydn

Son durum hala daha bu alışkanlığı devamke. Dikkat ediyorum ortalıkta yiyeceği bir şey bırakmıyorum geçenlerde bilekliğim kayboldu evin içinde aradım taradım yoktu tam veterinere gidicektim bi anda aklıma kum kabının arkası geldi baktım oraya götürmüş.

Bcanaydn

Keşke tek sorunumuz pika olsa. Bu sorun için bir takviye yada mama değişimi yapamam başka hastalıkları var ona göre mamasını vitamini alıyor

pablopicasso

Lodos'a acil şifalar dilerim. Dönüşleriniz içinde teşekkür ederim.