Proplan Kuzulu Ve Pirinçli Köpek Maması Kullanan Oldu Mu Daha Önce

cikooo

proplan kuzulu ve pirinçli köpek maması kullanan oldu mu daha önce

3 CEVAP

bernatarcin

4 yaşında Amerikan cocer cinsi köpeğim var ve yaklaşık 2 yıl Proplan kuzu etli kullandım ama hata yaptığımı çok sonra anladım.köpeğim her gün sabahları kusuyordu mamasini severek yemiyordu ve cok halsiz güçsüzdü.öyleki parkta koşarken yorulup hemen eve gitmek istiyordu.ama ne zaman ki mamasini değiştirdim o zaman ne kusması kaldı ne halsizligi üstelik kasları gelişti ve tüyleri parlak oldu.uzun araştırmalarımdan sonra acana kullaniyorum ve iyiki de almışım dedim.hem proplan ile hemen hemen aynı fiyattalar hemde ondan çok daha iyi bir mama.çünkü hem protein oranı yüksek hemde tahilsiz olduğu için köpeğimin vücudu tepki vermiyor yani kusmuyor.aynı zamanda içinde köpeklerin kas ve eklem sistemlerini kuvvetlendiren glukozamin ve kondroitin maddesi bol miktarda bulunuyor.inanın mamanın köpeğim üzerindeki etkisini 2 hafta içinde gözlerimle gördüm ve cok cok mutluyum.ve bence proplan gibi içerisinde tahıl bulunan mamalardan uzak durulmalı.

Gofretsla

proplan,royal canın,hılls bunlar kötü markalardır

ovulkayaalp

Benim 3,5 aylık bir kızım var. Ben de çok araştırdım. Şu an ProPlan ve Acana karıştırıp kullanıyorum (belli oranda). Çünkü sadece Acana kullanmak protein değeri yüksek olduğu için alerji yapabilir dediler. 1 öğünde 20 gr Proplan puppy + 5 gr Acana alıyor böylelikle protein ve diğer gıdaları birlikte almış oluyor. Biz şimdilik bir problem yaşamadık. Büyüdükçe Acana oranını arttırarak devam edeceğiz.