Rc Kitten Tavuklu Kedi Maması Aşırı Tüy Dökümü Sorunu?

Merhabalar,
Kedim için 7 aydır RC Kitten mama ve Gimcat multivitamin kullanıyorum. Tüylerini Furminator tarak ve eldiven
tüy toplayıcı ile neredeyse her gün alıyorum. Ama son 1 aydır aşırı tüy dökmeye başladı, her gün taramak zorunda kalıyorum ve her gün bir önceki gün kadar tüy çıkıyor. Mama ile alakalı olma ihtimali nedir? Yada 9 aylık olduğu ve halen hızla büyüdüğü için dökülüyor da olabilir mi? Hormonsal olma ihtimali var mı?
Benim asıl merak ettiğim daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

20 CEVAP

Oske22

Cansu hanim ben kedimde böyle gözlemledim. Ön yargı değil. Yavruyken hep tavuklu yiyorlar zaten. Tavuk alerjisi olanlar da var tabi ama bence öyle. İnternetten baktığıma göre birçok kiside de böyle. Ondan bu kanıya vardim. Mamayla alakalı da olabilir. Tabiki her kedide farklı. Ama deneyip kendisi görebilir farki beyefendi. Bir zararı yok balikli mamanin da tavuklunun da :))

Bence hiçbir mama firması evcil hayvanlarımızın hemen ölmesini istemez. Çünkü para kazanıyorlar ben şahsen benim kedim öldükten sonra. Başka bir kedi almak istemem uzunca bir süre belki de hiç almam. Hemen hemen bütün hayvanseverler de durum bu şekilde. O yüzden büyük mama üreticileri yıllardır hayvanlar üzerinde mama deneyleri yapıp, (Hayvanları küçük kafeslere koyup çeşitli deneyler yapıp eziyet ediyorlar YouTube'da videosu da vardı.)
mamadan en çok kârı edip, uzun ömürlü yaşamaları için formüller yapıyorlar. Onların tek derdi daha çok para kazanmak ama bir yandanda deneyler yaparak hayvanların mamalar ile daha uzun yaşamasına olanak sağlıyorlar. Bu mama işinde büyük paralar dönüyor sadece 1 yılda Amerika'da milyarlarca dolar sadece mamalara evcil hayvan sshipleri tarafından harcanıyor. Birde orada mama yüzünden hayvan zehirlenmesi çok fazla olmasına rağmen. İnsanlar mecburen alıyor mamaları.

bademthecatt

Düşün tahıllı veya tahılsız seçenekleri var seçim sizin kedinizin durumuna göre rica ederim

BalliBadem

Cansumüezza, ben birçok kedide deneyimlediğim bir gerçeği paylaşıyorum bu bir gerçek tavuğu kimse ne kuru mama kullananlar nede çiğ besleyenler yazın tavuk önermez ama kışın iyi orası ayrı

cranberry

Ben mystic tavuklu veriyorum ve tüy dökümü oldukça az.