Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Rc Kitten Tavuklu Kedi Maması Aşırı Tüy Dökümü Sorunu?

Merhabalar,
Kedim için 7 aydır RC Kitten mama ve Gimcat multivitamin kullanıyorum. Tüylerini Furminator tarak ve eldiven
tüy toplayıcı ile neredeyse her gün alıyorum. Ama son 1 aydır aşırı tüy dökmeye başladı, her gün taramak zorunda kalıyorum ve her gün bir önceki gün kadar tüy çıkıyor. Mama ile alakalı olma ihtimali nedir? Yada 9 aylık olduğu ve halen hızla büyüdüğü için dökülüyor da olabilir mi? Hormonsal olma ihtimali var mı?
Benim asıl merak ettiğim daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu?


20 CEVAP

Evet RC cidden kalitesiz icerigi de kotu. N&D kaliteli bir mama cogu kisi kullaniyor 1.5 kg alip deneyin begenirse devam edersiniz. Eger sizin icin maddi acidan sorun yoksa orijen ve acana marka mamalar Nd den daha kaliteli.


@Oske22
Fazla taramak dediğiniz gibi cildi tahriş edebiliyor. O yüzden iki günde bir değiştirerek tarıyorum. Ve Furminator dışında normal bir kedi tarağı daha almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi her gün Furminator ile taramak uzun vadede kesinlikle zarar verir.


bademthecatt
bademthecatt

118617

Mamanızda kötü içerisinde ete dair birşey yok tahıl dolu aynı fiyata güzel mamalar alınabilir rc kullanıp sağlık sorunu yaşayan kedim var ona dayanarak yazdım bunu ama zaten içeriği fiyatını haketmiyor bende kullandığım dönemde aşırı tüy döktürüyordu mevsim geçişi felanda değildi


BalliBadem
BalliBadem

121963

Yazın çok tüy dökerler ve tavuk ta daha çok tüy döktürtür bu yüden yazın tavuklu yerine balık veya kuzulu öneririm


bademthecatt
bademthecatt

118617

Her mama için geçerli iyi gelip gelmeme durumu deneyip öğrenebilirsiniz.


Oske22
Oske22

14228

Mama hakkında yorum yapmak istemiyorum ama kedinize yaramamış olabilir. Mevsim değişikliğinden olabilir. Küçüklük tüylerini döküyor olabilir. Furminator ile her gün taramanın sağlıksız olduğunu düşünüyorum bu arada. Normal kedi taragiyla günlük tarayabilirsiniz ama. Balikli mamalar tüy dökümüne daha iyi geliyor. Tavuklu olanlar biraz arttırıyor ama yavru kedi mamaları hep tavuklu o yüzden. Balıklı yaş mama verebilirsiniz.


bademthecatt
bademthecatt

118617

N&D güzel kedinize iyi gelirse kullanabilirsiniz :) ama tabi rc bağımlılık yaptıysa geçiş zor olur N&D yemek istemeyebilir siz ısrarcı olun rcyi bıraktırın en sağlıklısını yapmış olursunuz. Rc kullananların çoğu aşırı yağlanmadan şikayetçi ve Bizimde aşırı yağlanma oldu göbeğinde birde karaciğer değerlerimiz yüksekti alt özellikle sınırda hekim Mamayı bırakamazsa karaciğer yağlanması bile olabilir demişti zar zor bıraktırdık umarım sizin N&Dye geçişiniz kolay olur


Oske22
Oske22

14228

Nd çok öneriliyor ama bazi kedilere zarar da verebiliyor. Özelikle kisir kediler hakkında yapılan yorumları okursaniz internetten cok iyi olur. Ona göre karar verirsiniz. Cok iyi gelen kediler de var gelmeyenler de bunu deneyerek öğrenebilirsiniz anca.


Ares87
Ares87

2754

Benim kedilerim hep royal kitten canin yediler tüy dökümü çok az oluyor bende bilmediğimden alıyordum n&d yaş ve kuru mama aldım yaş mamaya bayıldılar kuru mamaya henüz geçiş yapmadım mama rc biraz azalsın öyle geçiş yapıcam umarım rahat alışırlar


Cansumuezza
Cansumuezza

19714

Arkadaşlar şu tavuğa olan ön yargınizi bırakın bi. Daha fazla tüy döktürdügu falan yok kediler icin alerji durumu yoksa tavuk en güzel besin kaynaklarından biridir.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 209 Görüntüleme
  • 20 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24653 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR