Bu İki Mama Arasındaki Fark Nedir?

Miyumiyuu

N&D ocean morina balıklı düşük tahıllı mama ile yine N&D somonlu kısır kedi maması arasında çok büyük bir fark var mı?? Ocean olanı kısırlaştırılmış kediye versek zararı çok mu olur acaba ona göre ikisi arasında seçim yapacağım protein oranları birbirine yakın ama ocean'da yağ oranı %20 kısır olanda %10

6 CEVAP

freepixel

Aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. Eğer kediniz hareketsizse yağlanma olacaktır. ND içerik olarak çok farklı değişiklikler yapmıyor diye biliyorum kısırlaştırılmış mama için.

Bazı markalarda fosfor, magnezyum vs. miktarları düşürülüyor. Ama ND değiştirmiyor mesela. Su içmeyi seviyorsa ben sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum.

freepixel

Tabii hareketli bir kedi için söylüyorum. Yoksa çok hızlı kilo alabiliyorlarmış.

minky

Yağ oranı kısır bir kedi için çok fazala.Tombilişko olabilir

minky

FitMin e bakabilirsiniz

poughkeepsie

kısır kedilerde normal mama kullanımı genelde kilo aldırır ve böbrek sorunlarına yol açabilir :(

Miyumiyuu

Yardımcı olur musunuz lütfen..