Mama Ölçüsü

eraymaden67

3.5 aylık kediye günde kaç g kuru mama verilmesi gerekir ve bu ölçüyü nasıl ayarlayabilirim. örneğin 1 çay bardağı mı falan mı?

8 CEVAP

Oske22

Yok bence ölçüyle verilmemesi gerekiyor. Kedi Küçük olduğu için istediği kadar yesin. Gelişimini tamamlasin

Oske22

Buyuyene kadar kabından mama eksik olmasın. Zaten as yiyip sık yiyorlar

veganggx

Kullandığınız mamanın paketinin arkasında yaş ve kilosuna göre belirtilen ölçülere bağlı kalabilirsiniz.

Örnek olarak Royal Canin Mother&Baby için ölçüleri yazıyorum:
3 aylık (1.3kg ve üstü) yavrulara sadece kuru mama veriliyorsa günde 57 gram öneriliyor. Eğer kompleks besleme yapıyorsanız ise günde 1 paket yaş mama(185 grlık Royal canin mother and baby) ve 10 gram kuru mama öneriliyor.
Mutfak tartınız yoksa mamayı aldığınız yerden veya veterinerden ölçü kabı isteyebilirsiniz, çoğu ücretsiz olarak veriyor. Yoksa da internetten kullandığınız mamanın bir çay kaşığının kaç grama denk geldiğine bakabilirsiniz.

veganggx

Çay kaşığının değil çay bardağının** yazmak istemiştim.

BalliBadem

1 yaşına kadar kabı dolu durmalı büyüme çağında ve kilo alsa bile boy atacağı için sorun olmuyor

poughkeepsie

Yavru kediye ölçü ile mama vermeyin, belirli bi seviyede doldurun ve hep önünde dursun. O istediği zaman doyasıya yer

Daha yavru olduğu için için ortalama bir derecede koyun bitirdiğinde tekrar koyarsınız

Gamsem

Bence kedinize bağlı bu hep dolu tabak verip ,vermemeniz .dedikleri gibi mamaya göre değişiyor çünkü içerikleri her mamanın farklı .benim tavsiyem 3 öğün hergün aynı saatte verin benim bebişim mesela çok yiyen bir kedi ve tabakta duran mamayı çok hazeden bir kedi değil sürekli dolu olsa bitirip acıkınca istiyor bu biraz şaibeli kim hep dolu olsun kimi işte öğün vern diyorlar her iki türlüde dezavantajları var siz kedinize göre ayarlayın kullandığınız mamanızın markasını yazın görsellerden arka görüntüsünü bulun ve orda kiloya aya göre ölçü veriliyor ölçü kabınızda yoksa int kaç grmın bardağa eşit olduğuna bakarsınız:)