Zararlı Veya Hayvanların Ölümlerine Sebep Olmuş Mama Markaları Hangileridir?

Acana marka mamalar hiç geri toplanmamış.
Orijen marka mamalar 1 kere geri toplanmış.
Royal Canin marka mamalar 3 kere geri toplanmış.
Hills marka mamalar 4 kere geri toplanmış.
Purina marka mamalar 6 kere geri toplanmış.
Farminaya ait N&D mamasının hiç raflardan toplanma geçmişi yok.
Tabi bu demek olmuyor ki en iyi mama, hiç bir zaman geri toplanmamış mamalardır. Yinede biraz düşünmekte fayda var daha önce hayvanların ölümüne sebep olan mamalar mı? Yoksa diğerleri mi?

15 CEVAP

Anonymus552223

Papaganda ormanda yasamali ve özgurce ucmali ama. Petshoplarda cogaltilip kafeslerde ölmemeli. Ayrica kanatlarini kesen vs varmis her turlu dert. Kediyi sokaktan kurtarin, elinizden geleni yapin ve en iyisi için dua edin yapacak baska sey mama sektörü pis

freepixel

Aşağıdaki bağlantıdan yıllara göre geri çağrılmaları ve sebeplerini görebilirsiniz.

Bağlantı

Oske22

Ben muhabbet kuşu da besliyorum. Biliyorum doğası ev değil ama bir gün petshopta gördüm bir tane küçük daha köşeye sinmiş sanki dislamislar onu ve kafesler zaten pislik içinde. Kıyamadım aldım onu cok mutluyuz çok da iyi bakıyorum. Konuşuyor bile öpücük istediği zaman pücük pücük diyor ö harfini söyleyemiyor. Öpünce de çok hoşuna gidiyor. Üstümüzden ayrılmıyor gerçekten. Hiçbir zaman kafesinde tutmadım ona ozel kose yaptım orda takılıyor kafasına göre :D benden gördüğü ilgiyi eminim ki orda asla göremezdi biliyorum bu yüzden içim bir nebze rahat.

@gamzenoel
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. :)
Ben hayatımda bir sefer bir papağanla aynı odada bulundum bu tropik rengarenk olan papağanlar dan biriydi. Papağan tam bir baş belası hiç susmuyor. Ve kafesinden çıkmak istiyor. Bildiginiz tatlı bir baş belası aynı küçük bir çocuk gibi. Cümle kurup. Olmadık laflar söylüyordu. İnsanı rezil de eder. :D

Anonymus552223

Ya bu en cok patilenenin en ustte olmasi sacma oldu, konu butunlugunu gormeyince durduk yere papaganlarla ilgili duyar kasiyom gibi olmus

@epiglottis
Mama sektörü.
Cidden çok pis.
O küçücük kafeslerin içinde mamaların yan etkileri ve çeşitli deneyler için aylarca, yıllarca bekletilen kedilerin, köpeklerin videolarını gördükten sonra başka söze gerek yok.

dddkkkks

ben n&d kullanıyorum kendisi severek yiyor ama az vermeme rağmen kusuyor yediği mamayı dışkısıda çok koyu ve çok kötü kokuyor bir de 10kg almıştım ne yaparım hiç bilmiyorum

gamzenoel

papağan beslemek emin olun kedi köpekten çok çok daha zor. hele de zeka seviyesi arttıkça gerçekten bakımı da zorlaşıyor. ver çekirdeği fıstığı dediğinize göre papağanlar hakkında bilginiz olmadığını düşünüyorum. bir gün papağanlara ilgi duyarsanız, arkadaş edinmek isterseniz ya da çevrenizden biri ister bilin ki kuş bu ver yemini yesin kadar basit değil malesef.

Oske22

Ölümüne sebep var mi bilmiyorum ama ciddi hastalıklara neden olanlar cok. Özellikle protein oranı cok olanlarda hayvanlarda sorun çıkabiliyor. Alırken dikkat etmek lazım.

BalliBadem

Kısaca hazır mamaların HEPSİ

BalliBadem

Birde purina ve mars eski mama markaları yani toplatılmış olmaları normal nd ise 5 senelik bşr marka toplatılmamış olması normal nd de en eski mamalardan biri olsa oda toplatılırdı

@BalliBadem
Doğru bir tespit. Yanlış hatırlamıyorsam Purina yaklaşık 90 yıllık bir firma. Farmina ise çok daha yakın bir tarihde kurulmuş olan firma. Diğer mama firmaları ortaklaşıp Farmina' yı kurmuş da olabilirler. Yani bu iş çok saçma en iyisi papağan alıp beslemek mis gibi ne kuru mama ne yaş mama ne kırmızı et ne tavuk derdi. Ver çekirdeği, fındığı, fıstığı yesin ölene kadar.

@Oske22
Ben farklı zamanlarda toplamda 3 adet petshop muhabbet kuşu almıştım. Her biri, her seferinde evden bir şekilde dışarıya uçup geride gelmemişti. Sizin yorumu görünce sonuncusu aklıma geldi. Mavi siyah erkek bir kuştu ve ona cicikuş demeyi öğretmiştim. Duygulandım.

@dddkkkks
Kitten mama kullanıyorsunuz değil mi?
Mamayı her yediğinde mi kusuyor?
Yoksa hafta 1 kere falan mı kusuyor?

dddkkkks

@LastBritishShorthair kitten kullanıyorum yavru olduğu için haftada mutlaka bir defa kusuyor ama kıl tüy değil yani mama kusuyor az ama sık vermeye çalışıyorum mamayı birden hızlı yemesin diye ama yok yine de kusuyor veteriner hekimi mama kusuyorsa ya ağır gelmiştir ya da hızlı yemiştir diyor