Bu Ne?

Sokakta baktığım kedinin yanagında böyle bir yaraya rastladım henüz yeni ve şişliği de var neyden kaynaklı olabilir uygulayabileceğim bir tedavi var mıdır acaba?

4 CEVAP

Miyumiyuu

Mantar gibi görünüyor ama emin olamadım mutlaka bir veterinere götürün gerekli ilaçları alın

Drawhel

Büyük ihtimalle mantardır, veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum, ve elinizi falan degdikten sonra mutlaka yıkayın bulaşıcı olabiliyor bazı mantarlar, test yapılması lazım, ve tentürdiyot varsa hafif tampon yapabilirsiniz veterinere götürene kadar

poughkeepsie

Arkadaşlar cevap vermiş zaten, imkanınız varsa özel veterinere götürüp sokak kedisi diyerek daha uygun fiyata yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Yoksa belediyeye götürebilirsiniz. Lütfen bu halde bırakmayın :(

Gkocg

Şişliği var demiş. Mantar değil bu abse bence. Kedilerle kavga ederken biri ısırmıştır abse yapmış o da. İmkanınız varsa vete götürün o abse boşaltılmadan asla iyileşmez