Acana Mama

Plnozturk

Köpeğim için acananın mamasını almayı düşünüyorum. İki farklı çeşidi karıştırıp (kuzulu ve balıklı) vermem doğru olur mu yoksa sadece birini mi vermeliyim? Tecrübeli değilim kullanıpta bir sakıncasını görmeyen acil yazabilir mi

11 CEVAP

Cansumuezza

İki farklı etli mamayı karıştırmayin sindirim açısından. Beyaz etle beyaz kirmiziyla kırmızı karıştırın örneğin tavukla balık karıştırın ama kuzu ve balık hayır. Lezzet açısından da hoş olacağını sanmıyorum zaten

Oske22

İkisini karıştırmak doğru olmaz. Doğru mamayi bulmak zor. Bu deneyerek anlaşılır ancak. Deneyin bir kiloluk falan alıp beğenirse devam edersiniz sorun oluşmazsa zaten devam edersiniz. Her mama her hayvana yaramıyor maalesef. Köpeğiniz hareketli ise daha iyi olur.

Plnozturk

Umarım, çok teşekkür ediyorum.
:) @Oske22

Siyammm

Hangsisi hatırlamıyorum orijen miydi acanamıydı biri yurtdïşında yasak ve kanserojen içeriyordu . Hangisi hatırlayamadım

Plnozturk

Doğru mamayı bulmak için baktıkça kafam karışıyor ????

Plnozturk

Gerçekten fazlasıyla hareketli bir köpek. :D Hareketli bir köpek için protein oranı yüksek bir mama mı olmalı? @Oske22

Oske22

Yok ondan değil. Kedilerde mesela hareketsiz olunca cok protein sorun yaratıyor. Köpeklerde de aynı sey geçerlidir diye düşündüm tabi araştırmak lazım.

Plnozturk

Gerçekten fazlasıyla hareketli bir köpek. :) Hareketli bir köpek için protein oranı yüksek bir mama mı olmalı? @Oske22

Oske22

Dediğim gibi denemeden bilemeyiz icinize sindiyse deneyin

Plnozturk

N&D kullanan yakınlarımdan güzel şeyler duydum, veterinerde bunu önerdi. N&D sipariş ettim, umarım memnun kalırız.

Oske22

O da güzel. Cok tercih ediliyor. Umarım iyi gelir köpeğinize