Üriner Sistem Tedavi Sonrası Beslenme

Gogohera

İyi günler,7.5 aylık kısır dişi kedimin idrar yollarıyla ilgili bir problemi vardı geçen de başlığını açmıştım.tedavisine başladık nöbetçi veterinerden sonra bugünde kendi veterinerimize gittim pro plan urinary sistem mama aldım ona da durumu anlattım.şuan pro plan kısırlaştırılmış mama ile karıştırıp veriyorum geçiş sürecinde.ilaçları ve tedavi bitince ( ilaçlar kot bayoun ve baytril ) nasıl bir diyet uygulamalıyım ? bu enfeksiyonun tekrarlamasını minimuma indirecek en iyi mama hangisidir ? Ve bir teşhis de konulmadı tedaviye başladık ama ben kedime ne olduğunu anlamadım ya da sebebini.röntgenide aşağı ekliyorum anlayan varsa belki burdan çıkar birşey

5 CEVAP

Gkocg

Sistit bence.

Su şelalesi almanız iyi olabilir su az içiyosa. Şelale pahalı derseniz akvaryum filtresiyle 50-60 liraya mal edebilirsiniz kendiniz evde, googleda videosu var.

Cagglaa

Bizde de aynı sıkıntı olmuştu 1 ay kadar veterinerin vermiş olduğu mamayı kullandık daha sonra karıştırarak kendi mamamıza geçtik. Bu arada su çok önemli olduğu için şırınga ile su veriyorduk çünkü olması gerekenden fazla içmesi gerektiğini söylemişti veterinerimiz.

Gogohera

Şu şelalesi var zaten şu içmesinde de bir sıkıntı gözlemlememiştim şimdi farklı biyerede kaseyle su koydum ordan da içiyor ara sıra

Gogohera

Hangi mamayı kullanıyorsunuz şuan

Gogohera

Şuan tuvaletini falan rahat yapıyor enerjiside yerine geldi.İşlerim de başlayacak çünkü şimdi evde olduğum için tespit etmek kolay olmuştu,tekrarlarsa geç fark ederim diye endişe ediyorum.onun için bu sorunlarla ilgili uzmanlaşmış bir marka falan varsa onu kullanmak istiyorum süreç sonrası