Doğru Mama Tercihi

holdmybeer

Merhabalar şu an evde beslediğim üç kedim var. Üçü de 14 aylık, kısır. Uzun zamandır Virbac hypoallergy mama kullanıyordum fakat şu korona bitene kadar biraz daha uygun fiyatlı bir mamaya geçmek istiyorum. Mamaları araştırdığımda her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Karar veremiyorum bana yardımcı olabilir misiniz? Kaliteli ve bebeklerime sağlık problemi yaşatmayacak mama önerilerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim:)

5 CEVAP

Oske22

O konu bence karışık biraz. Sizin aklınızda hangi mamalar var mesela onu söylerseniz en azından daha iyi yardımcı olabiliriz sanıyorum.

Elifozdemrrr

Çok kaliteli bilinen bir mama sizin kedilerinizde sağlık sorunu oluşturabilir bu tamamen sizin denemeniz ve gozlemlemenizle alakalı bir durum doğru mamayi bulmak. kalitesiz olan bir mama da bazı kedilere sadece o iyi geliyor ya da onu yiyor onun için seçenek o oluyor o yüzden direk marka vermek doğru değil

Uygun fiyatlı olarak nd düşük tahıllı öneririm virbac şuan satışı yok siz nereden alıyorsunuz ona göre fiyat bilgilendirmesi yapabilirim

Sk03

Her mama her kediye iyi gelmiyor ama ben yavru kedime bonacibo markayı kullanıyorum gayet memnunum tüyleri güzelleşti ama tekrardan söylüyorum her kedide farklı tepkiler gözlemlenebilir

Carathras

İlgilenmen gereken kriterler;
Tahıl olmayacak (mısır, mısır gluteni, pirinç, şeker pancar gibi uzak durulmalı)
Et ve et türevleri yerine ET yazmalı (ucu açık tabirler tehlikeli)
Protein kaynağı hayvansal protein olacak tahıl kaynaklı protein olmayacak,
Karbonhidrad kedilerin ihtiyacı olamayan bir kaynak %20 yi geçmemeli (en azından...)