Sürekli Tavuk Verilir Mi

firuze199

Kedim Firuze et ve balık yemiyor. Denemediğimiz sadece ciğer kaldı fakat ben onu da çok yiyeceğini sanmıyorum. Normalde yaş mamasını tavuklu alırdık fakat bugün kalmadığı için balıklı somonlu aldım yiyeceğini düşünerek fakat yemedi. Önceden etli aldığımızda da yememişti. Sadece tavuklu yaş mama ve haşlanmış tavuk yiyor. Ben aslında genel olarak tavuk haşlıyorum ve dolapta saklıyorum haftada 2 defa bazen3 defa veriyorum fakat havalrın ısınmasıyla bunu azaltıcam çünkü mantar oluşturacağını duydum. Sürekli olarak tavuklu yaş mama vermem de mantar oluşturur mu? Ya da ete veya balığa alıştırabilir miyim?

11 CEVAP

BalliBadem

Temel gıdası tavuk değilse kuru mamaysa olur ama temel gıdası tavuksa olmaz

LadyAndCat

Tavuk dışında et yemiyor diyorsanız bence kuru mamasını etli veya balıklı alın ;) böylece yemediklerini bu şekilde de olsa yemiş olur.

firuze199

Evet pirinç ve patates haşladığımda tavukla karıştırıyorum öyle veriyorum peki bu ne sıklıkla verilebilir

BalliBadem

Birde ton balığı ve konserve sardalya deneyin Badem balık sevmez ama bunlara bayılıyor özellikle sardalyaya

Oske22

Benimki de ciğeri hic yemez mesela. Ben ne yaptıysam ciger yediremedim. Sanırım sorun yok bunda yemek istemiyordur damak tadına uymuyordur belki bilmiyorum. Tavukla balığı karıştırsaniz yine de yemiyor mu? Öyle deneyin belki zamanla alışır. Mantar oluşturduğunu hiç duyamamistim ben verdim yaz kış bir sorun olmadı.

Elifozdemrrr

Sadece tavuk değil de kabak havuç patates haşlayın tavukla birlikte hepsini ezip püre haline getirip verebilirsiniz belki sebze yemeyi sever kediniz ben öyle yapıyorum

firuze199

Bayıla bayıla yediği yaş mamayı etli alınca yemiyor kuru mamayı yer mi ki? Yine de numuneyle denerim çok sağolun @LadyAndCat

BalliBadem

Badem kuru beslenirken balıklı kuru mamaya bayılırken balıklı yaş mamadan nefret ederdi hala da öyledir yani kuruların lezzeti normal balık gibi fln değil mesela Badem aşağıda dediğim balıklar dışındaki balıklarıda yemez ama kuruda en çok balıklı sever

firuze199

Ne sıklıkla veriyordunuz tavuğu? Teşekkür ederim cevabınız için bir de karıştırarak deneyeyim

Oske22

Haftada 1 kere de 2 kere de 3 kere de verdigim oluyor. Ben ne zaman kendime yapıyorsam onada ayirip yapıyorum hep. Haftada 1-2 kez verebilirsiniz bence bir de yaş mama kullanıyorsaniz yeterli olur.

Oske22

Bazıları her gun yas mama veriyor ama bence her gün vermek doğru değil. Benim kedim su içmeyi seviyor. Kedisi su içmeyenler au ihtiyacını karşılamak icin yas mamayi daha çok veriyorlar o da var tabi.