Kedimin Mama Yemesini Engelleyemiyorum

Aysenmstura

Daha önce de konu açmıştım. Kedim kilolu ve çok iştahlı bi kedi. Hiç mama seçmez her şeyi de çok iştahla yer. 1 yaşına girdi artık öğün halinde yeterli miktarda vermeye çalışıyorum ama ikinci kedinizi sahiplendiğimiz için ona da mama koyuyorum bir bakıyorum kendi mamasını bitirmiş diğer kedimizin mamasını da yiyo. Her mama verdiğimde böyle yapıyo. Az önce yine kendi mamasını bitirmiş kızın başına gitmiş kız homurdanıyordu. Yarım su bardağı koyuyorum ama hepsini bir kere de bitirmiyo. Bu yüzden kaldıramıyorum kalanını da. Bu sefer diğer kedininkinden de yiyor biz görmeden ne kadar yedi kestiremiyorum. Nasıl bi çözüm önerirsiniz?

11 CEVAP

Anonymus552223

Almasin zaten oske iyi birsey degil. Kilo vermesi cok zor oluyor. Ve cok akillilar mama vermeyince hayati size cehennem ediyorlar. Artik dikkat ediyoruz ama maalesef

Anonymus552223

Benim su gordugun siyah beyaz kedi de o şekilde hep zayif buyudu. 2 3 yasi a kadar da asiri hareketli ve zayifti hep özeniyordum sismanlara. Mamasini da ögunlu yemeye alismamisti. Her istediginde veriyordum zayif diye. Ama yaşlandikca o sistemle kilo aldi farkedemeden, diyet yaptiracam vs derken de suan bu halde. Bu cok buyuk bir hata ve cahillik

Anonymus552223

Annemler şisko kedilerinin mamasini yere zayif ve tek seferde az az yiyen kedilerinin mamasini camasir makinasinin ustune koymuslar. Sisko olan kendisininkini tek seferde yiyor ama camasir makinasina cikamiyo. Sizin yeni kedi de daha yukseklere tirmanabiliyorsa mamasini yuksekte verebilirsiniz

ZehraBulutt

Benim de iki kedim var ve mama yemeleri de aynı sizinkiler gibi. Mecburen öğünlü vereceksiniz, yemeyi buraktıkları zaman tabakta kalsa da kaldırın bir sonraki öğünde yerler kalanını. Zamanla öğünlü yemeye alışınca koyduğunuzu bitiriyorlar zaten. Yavruluklarından beri bu şekilde yiyorlar benimkiler.

Oske22

Ayri odalara koyun mama zamanı ikisinide. Mamalari bitince çıkarın

ZehraBulutt

Epiglottis kaç kilo o kedi ya, çamaşır makinesine çıkamayan kedi de ne biliyim :)

Anonymus552223

Ya o kedi cok tembel. Sokaktan almistik cok aclik cekmis sanirim mamalari cignemeden yutuyo, camasir makinesi yuksekligi bile caydirici onun icin. Yoksa zorda kalsa cikar

Aysenmstura

Yükseğe koyma işi işe yarayabilir benim şişko da tepelere çıkamıyor diğer kız tepelerde geziyo bir de öyle deniyiö

Anonymus552223

Benim yontemimse her mama istediklerinde 3 5 tanecik vermek. Ama kotu bir yontem buyuk olan çok şımarik oldugu icin baska sekilde basa cikamiyorum

Oske22

Ne değişik kediler var :D ben Instagramda falan görüyorum bıngıl bıngıl masallah. O kiloyu nasıl alıyorlar benimki cok hareketli kilo almıyor

Oske22

Amanın bende biraz ele avuca gelsin diyordum