Kuru Mama

bdurcak

kedim henüz 2 aylık ve veterineri sadece kuru mama vermemizi önermişti. sadece arada kendi yediğimiz yemeklere de sulanıyor küçük miktarlarda veriyoruz. 2 gündür karnı çok şiş gibi iştahı da yerinde. uyanıyor hemen kuru mama uyumadan önce de öyle. öğünlere bölerek mi mama vermeliyim acaba? yaş mama veya evde yediklerimizden neleri kedime de yedirmeliyim, siz neler yediriyorsunuz?

3 CEVAP

Oske22

Sadece kuru mama olmaz yas mamada vermeniz lazim. Küçükken az ama sık yiyorlar. sizinki ne kadar yiyor bilmiyorum ama o aylarda normal oluyor göbüşleri çıkıyor ama fazla şişse veterinere sorun bir. Evde et, yumurta, yoğurt verebilirsiniz.

Sk03

Benim kedim de iki aylık ve kuru mamayı çok seviyor ama yaş mama da sağlıkları için yemeleri lazım tam büyüme çağlarında olduklari için yaş mama onlar için faydalı olacaktır

BalliBadem

Salam, sosis, köfte, süt asla vermeyin
Salçalı, tuzlu, soğan/sarımsaklı, baharatlı şeyleride vermeyin
Tavuk, et, sakatat, balık, yoğurt, tuzsuz peynir, yumurta sarısı gibi şeyler verilebilir