Kedim Yavrusunu Hirpaliyor,

Kedim yaklaşık bir hafta önce doğum yaptı, fakat iki gündür sürekli miyavliyor ve yavrusunu hirpaliyor, ısırıyor, bunu neden yapıyor acaba?

13 CEVAP

Erhankrks

eğer içeride bebek olmadığından eminseniz anne kedide plasenta kalmadıysa, kedinin göğüslerini kontrol edin farklı bir kızarıklık ve şişkinlik var mı

Anonymus552223

Yavrular 3 haftalik olduktan sonra yavas yavas avlanmayi ogretiyor ama bunlar cok kucuk. Acaba memelerinde sorun var da emzirirken cani mi yaniyor

Oske22

Ben normal karşılıyorum çünkü doğurunca cok strese girebiliyorlar tüyleri dökülebilir saldirganlasabilir ama ciddi boyutta ise veterinere bir danışmakta fayda var

Oske22

Evet cok küçükmüş daha. Allah uzun ömürler versin. inşallah hallolur sorun etmeyin.

Erhankrks

doğumdan sonra hareketlerinde ve sağlığında değişikliler olduysa hekime görünmenizi tavsiye ederim.

Anonymus552223

Meme yaralarina gercek papatyadan kompres öneriliyor. Foto cekebilirsiniz bir gariplik var mi diye bakabiliriz

sekerfare21

1 hafta bana da erken geldi yoksa benimki de yavrularini baya hirpaliyor.

Oske22

Memeyi belki emerken disliyorladir bu da annenin canını acıtır o yüzden tepki gösteriyor olabilir. Dişleri nasıl yavruların

Oske22

Tekrar kızgınlığa girmiş olabilir mi ki

Tek yavru doğdu, başlarda guzel ve normaldi herşey ama dün ve bugün değişti, yavru
annesinin sadece iki memesi emiyor, açıkçası nasıl davranmak gerektiğini de bilmiyorum, bu durum beni tedirgin ediyor, ne yapmalıyım

Yavrunun dişleri de fazla çıkmamış ayrıca, yani çok çok hafif diş kendini belli etmiş

Emzirirken çok güzel emziriyor, hatta yalıyor temizliyor yavrusunu ama sonrasında böyle hareketler yapınca tuhaf geldi bana

İçeri de bebek olmadığından eminim çünkü tek yavru doğduğu için bu bana tuhaf gelmişti o yüzden birkaç gün gözlemledim fakat herhangi bir farklılık göremedim,