Yavru Kedi Tırnağı

zbuse

Kedim 2 aylık ve gereğinden fazla uzun tırnakları var. Çoğu zaman oyun sanarak tırnaklarıyla çiziyor beni. Sizce kesmek için en doğru zaman ne zaman?

12 CEVAP

Çok ucundan alin derine giderse kanamaya baslar. Arka patilerini yetiskin olana kadar kesmeyin veterinerim demişti.

Siyammm

Uyurken kesin kestirmiyorsa . Tüyo:Partisine hafif sıkınca tırnakları çıkıyor (yumuşacık oluyo partilerinin altı ya çok tatlı)

Oske22

Nazikce keserseniz sorun olmaz. Ben küçük tırnak makasları ile kesiyorum arada.

ZehraBulutt

Kesebilirsiniz yavru tırnakları çok kötü çiziyor. 2 aylıkken kesiyordum ben, sadece pembe yerlere getirmeden kesin, orayı keserseniz kanar.

Uçtan minicik keserseniz şimdilik haftada bir hem alışır hem de risk almamış olursunuz.

Gamsem

Ödül mamasıyla alıştırıp ucundan kesin beyaz yerini sadece şimdilik ucundan kesin her ihtimale karşı bende 2.5 aydan beri kesiyorum yoksa mahvolmuştu elim kolum hatta yüzüm oynarken bilmeden yapıyor yavrum:)

FridaDora

Wiki how sitesinden detaylı bulabilirsiniz ben ordan baktım, öğrendim. Biraz sakinleştirir sevdim sonra yatağında kullandığım peluşa sardım zarar görmesin diye, hafif sakin melodiler seslendirerek, tek tek partilerini nazik ama dikkatli tutarak kıvrık kısımlarını kestim. Sitede çok detaylı güzel anlatıyor

https://www.wikihow.com.tr/Kedi-Nas%C4%B1l-Y%C4%B1kan%C4%B1r#step-id-00

zbuse

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız ve önerileriniz için ????

FridaDora

He Bir de tırmalama ısırma durumları için, önce bakmasını sağlayıp net bir ifadeyle işaret parmağımı kaldırarak hafif otoriter hayır dediğimde durmayı öğrendi birkaç günde ama sadece beni dinliyor evdekileri pek takmıyor henüz ????

Ayselgns

Ben iki aylık iken kedimi almıştım. Ve her zaman kendim kesiyorum tırnaklarını. Çok derin kesmeyin. Etine denk gelirse kanar ve çok canı acır. Kendi tırnak yapınız gibi düşünün. Dikkatli ve aceleci davranmayın keserken. Patilerini hafifçe sıkınca tırnakları çıkıyor zaten..Kolaylıklar dilerim.

Zelko

Malt verirken kesin faydali bilgi =)

poughkeepsie

Kesebilirsiniz, ama benim tavsiyem ilk veterinerde kesin. Bu sırada izleyip öğrenmiş olursunuz. Ben öyle yaptım, daha sonra kendim kesmeye başladım