Kedim Aşısı

alabalik32

Kedim 3 aylik . 2 aylik iken ic ve dis parazit asisi yapildi. 13 mayista karma asi ve ic parazit yapildi. Bugunlerde karma asinin tekrari yapilacak. Her seferinde diger asinin yaninda ic parazit asisinin yapilmasi normal mi?

7 CEVAP

poughkeepsie

İç parazit bu kadar yapılmaz, hatta riskli bile denebilir fazlası. Yaş mamayı da haftada en az 2 kere vermeye özen gösterin

bbeyzvv

veterinerinizi değiştirin
iç parazit 3 ayda bir olur karma 2 doz halindedir 7-10 gün arayla yapılır daha sonra her yıl birer foz olacak şekilde tekrarlanır

kedimelsa

İc parazit 3 ayda bir oluyor karma her ay mı yaptiriyorsunuz

poughkeepsie

Karma aşı 2 doz halinde evet ama her seferinde parazit aşısı yapılmaz. 3 ayda bir yapılması gerektiği söylenir ama evden çıkmıyorsa, çiğ et tüketmiyorsa 4-5 ayda bir de yapılabilir. İlaçlar bi nevi zehir çünkü. Mümkünse veterinerinizi değişin. Sizi biraz bilgisiz görmüş bu konuda, para koparmaya çalışıyor belli ki.

alabalik32

22 Şubat dogumlu. 15 Nisanda ic ve dis parazit yapildi. 13 Mayista karma ve ic parazit yapildi. Bir kac gun sonra karma asinin tekrari var yine ic parazitle yapacak sanirim.

alabalik32

22 Şubat dogumlu. 15 Nisanda ic ve dis parazit yapildi. 13 Mayista karma ve ic parazit yapildi. Bir kac gun sonra karma asinin tekrari var yine ic parazitle yapacak sanirim.

alabalik32

Sadece kuru mama veriyorum. Arada yas mama veriyorum.