Kedi Wcsinin Kapısına Kedimi Nasıl Alıştırırım

zeynsudd

Tuhaf bi soru oldu farkındayım ama kedim doğduğundan beri tuvaletini kapısız kullanıyor. Ben de artık büyüdüğü için alışırmaya çalışıcam. Sizce hemen alışır mı, alışmazsa içine girmemezlik yapar mı (sallanan kapılardan)

3 CEVAP

Aysenmstura

Biz de yeni kapalı tuvalete geçtik. Siz bırakın tuvaleti gelince mecbur girecek. Çıkarken biraz uğraşıyorlar ilk zamanlar. Açmak için patisiyle ittirir durur bi süre. ama sonra öğrenir.

Aysenmstura

Aslında kapısı pek işe yarar bir şey değil bence. Benim erkek kedim hem boylu hem iri olduğu için normal boy tuvaletlere sığmıyor kakasını dışarı denk getiriyor o yüzden takıyorum kapısını. Alışamazsa takmasanız da olur zaten tam kapalı durmuyor o kapılar.

poughkeepsie

Biz de sizin gibiydik. Kapağı taktıktan sonra ben biraz zorla onu içine soktum, korktu gibi oldu biraz ama çok tepki vermedi. Patisi ile hafifçe iteleyerek tuvalete koyun. Biraz bekleyin içerde dursun bakınsın. Sonra kapağı kendinize doğru çekip onu yavaşça dışarı çekin, çekerken kapıyı bırakın kafasının üstüne falan geliyor orda dursun. Kendi itelemiş gibi oluyor. Ben kapağı taktığımda neredeyse saat başı götürdüm, başka bi yere yapmasından korktum çünkü tuvaletini. Ama benim götürdüğüm hiçbirinde yapmadı. 2-3 kereden sonra tuvaletin içine koyup ödül maması salladım, kendisi bi şekilde çıkmanın yolunu buldu :D Daha sonra da gidip baktığımda çişini yapmıştı. Siz de bence gün içinde 4-5 kere kendiniz götürün biraz zorla da olsa sokun ki girip çıkmayı öğrensin