Nd Mamaya Geçiş

catguardian

royal canin kitten'dan nd somonlu kısır mamaya geçiş yapacağız. onu etkilememesi için nasıl yapmalıyım? çok hassas davranırsam bile ishal vs olur mu? ne kadar sürede geçiş yapmalıyım?

2 CEVAP

poughkeepsie

Yavaş yavaş eski mamayı azaltarak geçmenizi öneririm. Yanlış değilsem nd paketinin arkasında mama değişimi yazıyor zaten ama çok aşırı oranlı yapmaya da gerek yok. Önce ne kadar mama koyuyorsanız 3/4ü eski mama, 1/4ü yeni mama şeklinde karıştırarak koyun 2 gün böyle verin
Daha sonra yarı yarıya koyun eski ile yeni mamayı 2 gün
En son 3/4 yeni mama, 1/4 eski mama şeklinde koyun yine 2 gün kadar
Sonrasında tamamen yeni mamaya geçebilirsiniz
Ben 2 gün değil 1 gün yapıyorum aslında ama her ihtimale karşı bu şekilde geçmek daha iyi, benim kedim çok da hassas değil bu konuda.
Yavaş geçiş yaparsanız ishal olmaz, hatta ND mamalar biraz kabızlık bile yapabiliyor. İçiniz rahat olsun

zeynsudd

Bende n&d ye geçicem umarım sorun yaşamayız