Kedimin Yanağında Dün Bir Şişlik Çıktı Ve Bugun Akşam Kaşıyarak Orayı Patlattı

denizzzzzzy

Merhabalar
Dün 2-3 gün önce sahiplendiğim kedimin yanağında koca bir şişlik çıktı
Bu haftaya veteriner randevusu almıştım aşı vs. için ayrıca bu şişliği de bir gösterecektim
Fakat az önce kaşıyarak orayı patlattı ve oradan kan karışımı bir miktar sıvı çıktı
İçindeki tüm sıvı boşalmadı ve huysuzlanıp yorgun düştü kedim.
Şu an uyuyor ve cidden endişeleniyorum
Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

4 CEVAP

selincam

akan şey iltihaptır yüksek ihtimal sokaktan mikrop kapmış bu durum tekrar edicektir ve üzülerek söylüyorum iyi bir durumun habercisi değil internet üzerinden bununla ilgili bir çok yazıyada ulaşabilirsiniz ama size tavsiyem yavrunuzu çooookkkk acil bir şekilde veterine götürün geç olmadan randevu falan beklemeyin

LadyAndCat

ACİL BİR DURUM YOK.
KEDİNİZ MİKROP KAPMIŞ YARA İRİN VE İLTİHAP TOPLAMIŞ. BUGÜN DE PATLATMIŞ KAŞIDIĞI İÇİN. TAVSİYEM VETERİNER RANDEVUNUZA 1-2 GÜN İÇİNDE GİDİN. EĞER UYSAL BİR KEDİN VARSA ONU TUTUN BİRİ DE SANA YARDIMCI OLSUN İLTİHABI SIKIP ÇIKARIN VE O BÖLGEYİ BATİKON VEYA OKSİJENLİ SUYLA TEMİZLEYİN.YAPAMIYORSANIZ VETERİNERE BIRAKIN BU İŞİ.
YARASINI KAŞIMASIN Kİ YARASI İYİLEŞSİN.
VETERİNER KANDAKİ OLASI BİR ENFEKSİYON İÇİN KEDİNİZİ KONTROL ETSİN.
İLAÇ VEREBİLİR BU DURUM İÇİN GEREKLİ GÖRÜRSE...

GlsmKrpk

Veterinere mutlaka götürün o zamana kadar size emekli olmuş bir veterinerden öneri sunacağım ;
"ARKADAŞLAR İltihap tedavisinde: 1- önce iltihapın içi-dışı güzelce temizlenmelidir(sıcak elma sirkesi(yoksa üzüm vb sirkeler de olur) veya batikon); 2- iltihabın aktığı delikten içeriye boş enjektöre sıcak sirke veya batikon çekip sıkmalıdır. biraz ovalayıp, tekrar geri akıtmalıdır, boşaltmalıdır. böylece apsenin içi temizlenmiş olacaktır. birkaç kere peşpeşe yapılırsa daha iyi olur... tıpkı bulaşık bir kabı yıkar gibi... 3- merhem SÜRÜLMEZ ! çünkü deliği kapatır ve iltihapın çıkmasını engeller. hava almalıdır, enfekte iltihaplı bölge... MERHEM-yağ SÜRÜLMEZ ! sadece tamamen temizlenene kadar, günde birkaç kere ve birkaç gün peşpeşe , sıcak pansuman yapılır. 4- sıcak olması: hem mikropları öldürür; hem iltihabı olgunlaştırır; hem yarayı tedavi eder... "
Bu yöntemi deneyebilirsiniz mutlaka veterinere gidin ya da veterinerinizin tavsiyesini alın

Drawhel

Yanlış hatırlamıyorsam dünde aynı soruyu sormuştunuz, bir an önce veterinere götürün bence..