Kedim İp Yutuyor

SudetopZz

Perdemizin bir süsü var upuzun bir püskül 1m kadar onunla oynarken birşeyler çiğnediğini fark ettim. İpi uzunca yutmuş. Allahtan kopmamış ip hemen çıkardım. Püsküle bağlıydı. Kediler ip yer mi. 3 aylık yoksa küçük diye mi yapıyor

6 CEVAP

Ayseenur10

Evet bu tür şeyler yapabiliyorlar büyüdüğü zamanda yiyebilir yani çok dikkatli olun

Cansumuezza

İp yuttuklarinda ne ağzından ne poposundan kesinlikle tutup cekmeyin hızlıca ic organlarına zarar verirsiniz biyere dolanabilir

Ayselgns

Bir gün veterinerimize gittiğimizde bir kedi hasta gelmişti Koli bandı dolamış diline yutmuş. Zor Bir süreç yaşadılar ;( siz ip gibi, yiyebileceği, yutabileceği şeyleri çok ortalıklarda bırakmayın. Küçük bir dikkatsizliğiniz kötü sonuçlar doğurabilir.

KediVelisi_

Aynı şey yüzünden dün konu açmıştım benim kedim de bebekliğinden beri bu tarz şeyler yiyordu ben pek bilinçli olmadığım için kedidir deyip geçtim açıkçası ama sonra işin boyutu büyüdü ve daha büyük şeyler yutmak istemeye başladı en son perde düğmesi tutunca apar topar gittim sonuç Pika Sendromu bize bir ilaç verdi veterinerimiz eğer davranış bozukluğu değilse mineral eksikliği ise bu ilaç işe yarar dedi ama yaramaz ise ilerki zaman da farklı ilaç ve tedavi yollarınaa başvurabilirz dedi gözlemlemek yetmiyor inanın Bi bakyosunuz hop bişey çiğniyor öyle yaramazlar ki nacizane tavsiyem veterinerinerinize henüz yol yakın iken danışın umarım sadece oyun yapmıştır ama bu tarz bir Durum varsa bile erken teşhis etmiş önlem almış olursunuz sağlıklı günler pati ye :)

@SudetopZz
Benim kedim 9 aylık. İp olsun yeter direk yutmaya başlıyor uzunluğu da önemli değil onun için. 3 gün önce 15 cm ip çekip çıkarttım ağzından. Herhalde ipi böcek yada av olarak görüyor.

NSukun

İp bı yere kadar ağzına gidince tukuremiyor çareyi yutmakta buluyor bazen kaldirabiliyorsaniz kaldırın o aksesuarı yutamayacagi büyük hafif toplar var onlardan alin oynasın