Kedim Yavrusunu Taşımaya Çalışıyor

anjelik123

Kedim yavrularını taşıyor hiç istemediğim bi yere ilk defa böyle yapıyor kutunun içinden yavruları alıp koltuğun arkasına götürüyor. Ev değişikliği yaptık diye olabilir mi. ilk defa geldiği bi ev değil aslında ama neden böyle yaptığını anlamadım dün sabahtan beri hiç yapmadı akşam yavruları kutudan dışarı çıkarttım dolaştılar hatta dışarıda emzirdi sabahta bi sorun yoktu ama şimdi kutudan çıkarmaya çalışıyor stres mi yaptı acaba? Bide yavruyu ağzına alıp bırakınca bebekler hareketsiz duruyo elleyince düzenliyorlar normal mi

12 CEVAP

Nzlvn_0788

Yavruları taşısın bıral. Bir problem olmaz. Orayı daha güvenli olarak görüyordur

Oske22

Evet ev değişiklikginden muhtemelen. Kediler sevmez değişikliği. Eve alisinca düzelir. Siz ellemeyin zorlamayın hic kedileri. Kendiliğinden düzelir. Yada daha güvenilir gizli bir köşeye kutuyu da koyabilirsiniz daha iyi olur

Oske22

Camdan düşmesinler aman dikkat

yusufsaygin2

Arkadaşların dediği gibi ev değişikliğindendir, hem kedilerin karanlık ve dar yerlerde güvenli hissetmeleri hem de anne içgüdüsü olarak yavrularını güvene almaları ile oluyordur bu. :') Kutusunun yerini daha köşe bir yere koyabilirsiniz.

Siyammm

Anne yavruların ortada olmasındansa gözden ïrak biyerde olmasını yeğler

gatinha

Biz de aynı problemi yaşadık aynı şekilde koltuğun arkasına taşıyordu arkadaşlar bırakın demiş ama yavrular için tehlikeli bir yerde durmasındansa kutuya alıştırmaya çalışın bence. Ben bunun için kutusunun üstünü sadece kendi girebileceği kadar açıklık bırakacak şekilde kapattım biraz daha rahatladı. Ama bir haftayı geçince artık hiç taşımak istemedi başlarda yaptıkları içgüdüsel bir hareket diye düşünüyorum

Animalssss

Taşıyabilir durduğu yeri güvenli bulmamış olabilir bizim kedimizde öyleydi kutuuu hiçbir şeyin giremeyeceği şekilde döndürünce taşımayı bıraktı

anjelik123

Yazlıktayken cam altındaydı hem biraz serin hem aydınlıktı. Burda biraz karanlık yere koydum bide sıcak diye bunaldı sanırım. Evi biliyor evden yana sıkıntımız yok. Kutuyu camın önüne koydum camıda açtım şuanda bir sıkıntı yok kutusunda emziriyor. Cevabınız için teşekkür ederim

anjelik123

Yavrular daha 3haftalık. cama ulaşamazlar ki zaten camı üstten açtım sorun yok gözetliyorum. Evden olduğunu sanmıyorum mart ayından öncede bu evdeydi çünkü öyle ortamı yabancılamıyor. Sıcağı pek sevmiyor serin yer arıyodu galiba camın önündeler rahatlar şimdi taşımayı bıraktı orda emziriyor. Bide karanlığı pek sevmiyo sanırım çünkü yazlıktada aydınlıktaydı hiö karanlığa kapatmadım gece bile rahat yatsın diye yanına gece lambası koyuyorum. Birşey daha yavruları taşımaya çalışıyo ağzından bırakıyo yavrular hareketsiz kalıyo normal mi bu

anjelik123

Benim kız rahat ortada durmasından rahatsız olmuyor aydınlığı seviyor

anjelik123

Kızımın ikinci hamileliği bu ilkinde ev değiştirmediğim için taşımamıştı bu sefer hastaneye falan gitmem gerekiyodu o yüzden taşıdım ama bir sıkıntı yok şuan. Yavrular 3 haftalık oldu evi değiştirince aydınlık yere taşımaya çalıştı koltuğun arkasına koltuğu ordan çekip kutusunu koydum girdi emzirdi bir sıkıntımız yok şimdi

Nazzzz011

Kendince güvenli bir ortam arıyor olabilir