2.5 Aylık Kedi Sahiplendim Kedim En Ufak Seste Uyanıyor Ve Kakasını Yapinca Temizlemiyor

Akgulertut

Arkadaşlar 5 gün önce 2.5 aylık dişi bir kedi sahiplendim ev kedisiydi tuvalet alışkanlığı var ama poposunu temizlemiyor ve eve bulaştırıyor ben yakaladıkça ıslak mendil ile siliyorum ama poposu ve dışkısı cok kötü kokuyor nedendir şuanda zaten tüm eşyaları tek bir odada bulamazsa diye ne zaman ayirabilirim eşyaları farklı yere ayrıca yatak almıştım yatağındada yatmıyor yanimizda yatıyor catnip kullandım fayda etmedi ustumde yada yanımda uyuyor yalayarakta uyandırıyor sabahları :))

5 CEVAP

Ares87

Daha küçük olduğu için temizlemiyor benim kedimde üstüne basardı temizlenmezdi gömmezdi kakasını ben patilerini ve poposunu ıslak pamukla sildim şimdi öğrendi kediler nerde isterse orada yatar yatakta çok nadir yatar catnip bende aldım ama 6 aydan küçük kedilerde etki göstermiyormuş sanırım büyük kedim 6 aylık oldu ama umursamadı bile

Anonymus552223

Islak mendil kullanmayin. Sadece suyla islatilmis bezle silin. Kendini yaladikca o islak mendil kimyasallarini yutar midesine zararli. Yaninizda yatsin genelde oyle yapiyorlar zateb

Ebra_erdem

Benim kedimde en ufak seste uyaniyor o uyurken evde çıt yok :D kediniz yavaş yavaş alışır kendini temizler çok dert etmeyin onlar titizlikle 1 numara :) yanınızda uyuması bence çok iyi bi ara kedim yerde yatıyodu sonra ben yatağa alıştırdım içim rahat etmiyodu

sekerfare21

Benimki bir yasinda hala en ufak sese uyaniyor. O uyurken ayaga kalkarsam o da kalkiyor. Muhtemelen sizi koruma ihtiyaci hissediyor. En azindan benim dusuncem bu. Sizin kediniz de disi mi? Bir diger hareketi de patilerini bana dokundurmadan ya da beni gormeden uyumuyor, bunun da ayni nedenden kaynakli oldugunu dusunuyorum.

crenxx

Evet bende 6 gün önce 1 aylik bir kedi sahiplendim ilk kuma yaptığında kakasina basıyordu ve sürekli mendil ile temizlemek zorunda kaliyordum poposunu yalamaya çalışırken düştüğü için çünkü daha çok küçük ben siliyorum muhtemelen sizinki de aynı şekilde zamanla öğreneceklerini düşünüyorum bebekler için doğal alkolsuz mendil ile silmenizi öneririm