Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedi Eğitimi

Drawhel
Drawhel

4138 Puan

Arkadaşlar kedinizi genel olarak nasıl egitiyorsunuz? (Tuvalet ihtiyacı dışında)


13 CEVAP

Drawhel
Drawhel

4138

Katılıyorum görüşünüze köpek gibi değiller tabiki ama bir şeyi sürekli ve zamana yayarak yaptığınız da anlayabiliyorlar bence ve belli bir zaman sonra yapmamaya özen gösterdiklerini düşünüyorum


Kuzucansu44
Kuzucansu44

14252

Benim kedilerim hayır, pati ver, otur vb.gibi basit komutları biliyor. Ben ödül maması vererek öğretmiştim.


Drawhel
Drawhel

4138

Yani ben kedilerinde kendine özgü iç güdülerinin olduğunu düşünüyorum şahsen, insanlar her ne kadar "kendiniz gibi düşünmeyin onu" demiş olsada ben böyle düşünmüyorum, strese girdiklerinde aglayabiliyorlar, acıklıyorlar, annelerini ozleyebiliyorlar, hasta olabiliyorlar vs vs. Bu şekilde kediler bizi de anlayabiliyorlar bence, Zifir benim üzgün olduğumu veya ağladığımı anladığında yanımdan hiç ayrılmaz ve kendisini sürekli sevdirir mesela


Drawhel
Drawhel

4138

Tabi düşünüyorum, tavsiyelerinizi dikkate aldım, hekimimiz ile de konuşup doğru karara varacagimizi umuyorum :), umarım iyileşir ve bir şey olmaz.


Drawhel
Drawhel

4138

Bence imkansız diye bir şey yoktur, yani ben oyun oynarken bı kaç şeyi öğrettim ama başkaları kedilerini nasıl eğitiyor merak ettim sadece :)


Oske22
Oske22

14228

Evet uzun süre birlikte yasayinca artık birbirlerinizin hareketlerinden bile anlıyorsunuz ne demek istediğini. Kediler duygu degisimini az da olsa anlıyor.


Drawhel
Drawhel

4138

Bı durun Özge hanım Bismillah, dün konuştuk daha shsjdnd ufak bı ameliyatı olacak anca tekrar iyileşince kisirlastirabilirim, iki hafta içinde ameliyatı olursa bir iki ay içinde olabilir, şu an ki ameliyatı kisirlasmasindan daha önemli diye düşünüyorum.


Oske22
Oske22

14228

:D :D umarim kisirlastirma karari almışsınızdir diye sordum. Allah şifa versin tez zamanda iyileşir onlar cok güçlüler.


gizemaslan
gizemaslan

10915

Mırmır pati ver komutunu sadece 2 günde dreamies somonlu ödül mamasıyla öğrendi kediler eğitilemez lafı sadece bir şehir efsanesi, benim öğretme biçimimle bazı arkadaşlarım da kedilerine öğretti işin sırrı şartlanmak pati verdiğinde mama yiyeceğini bildiği için hızlıca öğreniyorlar. Çak yapmayı öğretmek istiyorum şimdi de :)


Drawhel
Drawhel

4138

@gizemaslan evet bende mesela topunu attigimda getirmesi gerektiğini öğrettim topunu atıyorum oynuyor sonra tekrar ağzında bana getirip bırakıyor eğer uzaksa patisi ile tekrar önüme itiyor ben mama falan vererek yapmadım garip bı şekilde getir Zifir dediğimde kendisi getirmeye başladı :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 131 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24544 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR