Kedim Yeşil Köpüklü Kustu

Merhaba. Kedim bugün sabah gayet normaldi karşı komşuya bir saatliğine evde yalnız kaldı döndüğümde kum kabına ve etrafında yeşil köpüklü sıvı kusmuş bir şey yemiyor uyuyor sürekli. Dokununca kızıyor hatta tıslıyor sanırsam acı çekiyor :( az önce mamasını yemedi ben de ılık yoğurt verdim zorla yedi bu saate açık olan veteriner yok maalesef ilçede yaşıyorum. Daha önce bunu yaşayan veya bir bilgisi olan var mı? Teşekkürler Kalın Yazı

13 CEVAP

Anonymus552223

Üsutmediyse bile cok gerekmedikce yilamayin. Ayaklarini poposuni batirirsa da sadece o kismi yikayabilirsiniz. Veya islak bezle silin. Herhangi bir kimyasal kullanmadan

Oske22

İc parazitleri tamsa sorun olmaz. Ama vitamin eksikliği olabilir. Genelde çorap ip kum vs tarzı şeyleri yemeye çalışan kedilerde bu sorun çıkıyor. Veterinere götürün devam ederse kesin.

Oske22

Bir de tüy varsa kusmugunda malt vermeniz gerekiyor vermiyorsaniz eğer. Onun haricinde bir şey gelmedi aklıma. Yediği şeyi kusmustur muhtemelen ama dediğim gibi yarın da devam ederse veterinere gitmek lazım

Anonymus552223

Kediler normalde cesitli sebeplerde arada kusabilir fakat yesil kusmuk sorun olabilir, ozellikle yaninda istahsizlik, halsizlik varsa..devam ederse veterinere goturun.

İki gün önce yıkadım onu o akşam benimle uyudu tüm gece daha önce böyle yapmamıştı hiç. Üşütmüş olabilir mi diyorum ama iç parazit aşılarını geciktirdim dediğiniz gibi bu yüzden olabilir yarına devam ederse gideceğim veterinere çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için

Oske22

Kedileri yikamanin zararlarina internetten bakabilirsiniz

Bundan sonra daha dikkat edeceğim sanırım üşüdü bebeğim bir daha asla :/

Oske22

En doğrusu :)

Oske22

Orda farklı bir şey yemiş, yutmuş olabilir mi

Yanlış yazmışım ben komşuya gittim hemen yan kapı o evde yalnız kaldi. Annemin ince çoraplarını kemiriyordu önceden yakalamıştım bir kere kustu çorap parçası vardı. Emin olamadım bu koyu köpüklü bir yeşil daha önceki kusmaları gibi değil

Bir de helikopter böceğiyle annem oynarken görmüş ağzını yalamış boş boş ağzını temizlemek istercesine

meiiwoo

merhaba sonucu ne oldu acaba benim kedim de dünden beri halsiz lastik toka gibi şeyleri yemeye çok meraklı yine yutmuş sanırım çıkardı bir kısmını ama bugün de sabahtan beri yeşil köpüklü kusuyor veterineri bağırsakları tıkanmıştır ultrason sonra ameliyat vs dedi ama korkuyorum götürmekten de ameliyattan da kaldı ki karşılayabilecek paramız yok sizin sonuç ne oldu acaba iyileşti mi

Tolga_yay26

Kedi yıkanmaz kedi şampuanıyla temizleyip hafif ıslak bez havlu gibi birşeylede temizlersin kendini yalayıp kurutur sonra Furminator tarak ile kıtık vs olmasın üstündede ölü tüy kalmasın diye tararsın kusmasına gelince bitki çiçek gibi otlu birşey yemiş olabilirmi malt vermiyorsanız tüy kusar iç parazit ise aşısını nekadar geciktirdiğinize ve kedinin yaşama çevresel koşullarına bağlı biraz çok nadirende ani farklı mama yediğinde yada zararlı birşey yediğinde kusarlar benim aklıma bukadar ihtimal geldi inşallah iyidir durumu kedinizin 🙏