2. Kedinin Cinsiyeti

gatinha

Arkadaşlar kedimin iki yavrusundan birini aileme vermek diğerini kendi yaşadığım evde tutmak istiyorum fakat cinsiyet konusunda kararsızım. Bir tane de erkek olsun istiyorum fakat anne yakın zamanda kısırlaşsa bile erkeğin yaşının gelmesini bekleyeceğimiz için o aralıkta sorun yaşar mıyız? Anne-kız ve anne-oğul olarak hangisi daha mantıklı olur fikirlerinizi bekliyorum.

7 CEVAP

Elifozdemrrr

Anne kız olması daha mantıklı bence erkek kedi büyüdüğünde kızgınlığa girerse anneyi rahatsız edecektir fazlasıyla

Oske22

Kiz erkek daha iyi anlasiyorlar bence. Zaten erkegi kızgınlığa girmeden kisirlastirinca sorun olmaz

gatinha

@Oske22 Erkeği kısırlaştırmak için 1 yaşını beklememiz gerekmez mi?

anjelik123

Anne kız yaparsanız minik yavru erkek kokusu almadığı için kızğınlığa daha geç girer bence.
Anne oğul yaparsanız oğlan annesini koklamaktan erken kızğınlığa giriyor. Bende anne oğul yaptım 9 aylık oldu annesini koklamaktan kızğınlığa girdi ama diğer sahiplendirdiğim kardeşlerinde hiç birşey yok.

ZehraBulutt

Bence de erkek kalsın, erkek kedi ergenliğe girince kısırlaştırırsınız, 1 yaşı beklemeye gerek yok.

ZehraBulutt

9 aylık erken kızgınlık değil ki tam zamanları. Benim iki kedim de erkek, evde dişi kedi de yok ama 9 aydan bile önce girdiler ergenliğe.

Oske22

"Erkek kediler cinslerine, genetiklerine ve yaşam koşullarına bağlı olarak 6 ile 12 ay arasında kızgınlık dönemine girebilirler"

Bekleyen de var beklemeyen de onu veteriner daha iyi bilir. Erkek kediler erken kısırlaştırinca sorun çıkabiliyormuş.