Kedimin Arka Bacaklarının Arkasında Tüyler Beyazlamış İçi Sert Gibi??

Bsemanur

Tıraş ettirdigimiz de veteriner farketmiş ama yorum yapamamış. Gözlemleyin demiş. Tüyler beyaz görünüyor ama içi sert gibi . Normalde de sert miydi acaba diye düşünüyorum. Ne sebep olmuş olabilir??

14 CEVAP

Anonymus552223

Bence gozlemlenecek yeri kalmamis gayet acik bir problem oldugu. Tras da cilt problemlerini arttirir tuyleri onlari sicaktan soguktan ve dis etkenlerden koruyor sonucta. Mantar olabilir veterinere goturun ama o gorup de hicbirsey yapmayana degil

Oske22

Tıraş zararlı ama kediler icin :(

Oske22

Zaten tıraş yapan veteriner para karşılığı yaptığı icin cokta guvenilecek bir tarafı yok.

Oske22

O kellik de tirastan olduğunu düşünüyorum. Kedi dis etkenlere karşı savunmasız oluyor. Güneş ışınları ozellikle cok zararlı deride sorun yaratıyor hatta çoğu kisi güneş kremi sürüyor kedisine

Oske22

Kellik derken o bölgedeki tüy dökülmesini kastettim. Fotoğrafta öyle duruyor. Sorun yok veterinere güveniyorsanız. Sadece yardımcı olmak istemiştim

sekerfare21

Dumduz beyaz cizgiler var, bana hic hastalik gibi gelmedi. Sanki ya bir yere carpmis da boyle olmus, bir kimyasalin etkisiyle falan. Ya da tiras ederken bir sey yaptilar yanlis olarak. Bu kadar duzgun hastalik olacagini dusunmuyorum ben.

Bsemanur

Midesi aşırı hassas her gün kustugu oluyordu tüyleri uzunken yaladiginda çare bulamadık tüy kusmasina. Mama , malt macun..

Bsemanur

Mantar olmadığını biliyoruz kellesme gibi bir durumda yok.

Oske22

Mamasını ve maltıni değiştirmekle başlayın o zaman. Midesi hassassa onun icin özel mamalar var. Malt kullanımı da zaten kusturmasi işten değil. İyi bir marka kullanın ve son olarakta veteriner degistirebilirsiniz

Oske22

Hepsini yaptıysanız da baska veteriner danışın sanırım bu veteriner tam anlamıyor

Oske22

Benimki gibi veteriner mağduru olmayın sonra aman dikkat.

Bsemanur

Proplan kullanıyoruz zaten. Malt maçında bir kaç markayı denedik her türlü kusuyor. Tüyden başka sıkıntısı yok. Yine üniversite hastanesindeki veteriner hekimimiz bakmıştı.

Bsemanur

Teşekkürler yine de tavsiye için.

Bsemanur

Kusura bakmayın ama okuyorsunuz dimi yazdıklarımı kellik yok. Dökülme de yok tüyler beyazlamış. Kellik olsa mantar deriz uyuz deriz nedeni belli olur. Veteriner de yorumsuz kalmazdı öyle bı şeyde.