Yaş Mama Verilmesi Hakkında.

omarkai38

Arkadaşlar merhabalar öncelikle 2 gündür sorduğum tüm sorulara içtenlikle cevap verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Yeni bir kedi sahiplendim bu konularda bilgim olmadığı için sürekli araştırıyorum ve sizlere soruyorum sizlerde sağolun yardımcı oluyorsunuz.

Sorum şu kedime haftada bir gün yaş mama vermek istiyorum. Mesela pazar günleri o gün sadece yaş mamamı vereyim yoksa kuru mama ile yaşı karıştırayım mı? Eğer sadece yaş mama vereceksem kaç gram vereyim kedim (2.5 aylık ve 1.5kg). Şimdiden teşekkürler

10 CEVAP

NSukun

Paketin yarısını savah yarısını akşam verin yüz gramlık paketse gün içinde yine kuru mamasi bulunsun tabağında büyüdükçe yaş mamanın içine 5 -6 tane kuru mama karıştırıp verebilirsiniz bizimkiler hemen soğuyor kuru mamadan böyle önlem almaya çalışıyorum küçükken karistirmaniza gerek yok seçicilik bilmiyorlar o yaşlarda

Cansumuezza

Haftada bir kez yaş mama çok az yalnız.

omarkai38

@cansumuezza bir çok kişide yaş mama çok verilmesin diş tartarı olur kuru mamadan soğur gibi şeyler diyor. Hatta bir videoda veteriner bir kişi 10 günde 1 verin diyor yani ayda 3 kez. Ne yapmalıyım?

kedimelsa

2 aylık kedimin her zaman bir köşede temiz içme suyu ve Kuru maması durur o gider istediği zaman yer yaş mama içinde ben öğlen veriyorum 3 gün de bitiriyorum en fazla bir buçuk iki kaşık koyuyorum tabağına alışırsa kuru mamasını yemez ama benimkine farketmiyor 2 aylık ama kuru mamayla falan işi yok bikac kez balık verdim kaşar verdim peynir verdim yumurta verdim kuru mamadan daha çok sevdi yaş mamayı 2 3 günde bitirin 1 günde değil hem ağır gelip kusabiliyor

bbeyzvv

bonacibo sipariş edicem yarın çok kedi olunca mama su gibi gidiyor yorumlarımı yazarım buraya

Mie

Biz 2 aylıktan beri haftada en az 3 kez yaş mama veriyoruz (çoğunlukla daha fazla :)). Başta veteriner konservenin çeyreğini verin tek seferde demişti. Şimdi 9 aylıklar yarım konserve yiyorlar bir seferde. Kuru mamadan soğuma ya da başka sorun yaşamadık.

Haftada 1 çok az. Tartar oluşma sorununu dişini fircalayarak halledebilirsiniz haftada en az 4 kere yaş mama verin ben hergün veriyorum günde 100 gr yaş mama paketin yarisini.

Siyammm

Bence haftada en az iki kere verin. Yine haftada 1-2 kere fırcalarsanız dış sorinu olmaz . Natuera,schesir iyi mamalar arkadaşlar bonacibonun iyi olduğunu söylemişti .daha ucuzdur diye tahmin ediyorum

selincam

Sabah yarısını akşam yarısını verebilirsin bir sorun olmaz

omarkai38

Mama olarak animonda kitten aldım bakalım. Bonacibo da aklımda olsun