2.5 Aylık Kızımı 5 Gün Önce Sahiplendim Mama Yemiyor

Akgulertut

2.5 aylik bir kızım var 5 gün önce sahiplendim proplan kedi maması kullanıyorum eski sahibide aynı mamayı kullanıyordu ama mamasını pek yemiyor 3 4 gündür kuru mamasını islatip icinede biraz yaş mama karıştırıp verdim yedi ama bugun normal kuru mamasina döndüm islatip veriyorum ama doğru düzgün yemiyor ne yapayım

4 CEVAP

kedimelsa

Değişiklik olduğu için yememistir bence alışkın olmadığı tanımadığı biyere geldi sonuçta illa yer yaş mamaya devam edin hiç yemiyorsa evdeki imkanlar ile yumurta peynir kaşar veya tavuk alıp da başlayabilirsiniz yaş mamadan daha fazla kullanabilirsiniz

Edaturk

İlk geldikleri evde çoğunlukla kediler yemek tuvalet ihtiyaçlarını ilk bir iki gün karşılamıyorlar alıştıkça ve açlığa dayanamadıkça yer mamasını merak etmeyin daha çok yeni gelmiş muhtemelen o yüzden yemiyordur

LadyAndCat

Yaş mama daha çok sevdiği için kuruyu yemek istemiyor size naz yapmaya başlamış bile :))
Yaş mamayı çok vermeyin bazı kediler sonra böyle kuru yemiyor.
Kuru maması hep önünde dursun acıkınca aç kalınca yer bu arada kediler az yer bu yüzden de size yemiyor gibi gelebilir. Temiz su da mamanın yanında hep olsun.

Oske22

Bir sürü kuruyla yaşı karıştirin gün gün giderek azaltın yas mama miktarını. Öyle alışır merak etmeyin