Kanlı Dışkı

Aysenmstura

Kedim kakasını yaptıktan sonra poposunda kalan dışkısında kan gördüm. Kakası ishal gibi değildi sertte değildi. Sebebi ne olabilir?
daha takip etmeli miyim yarın veterinere götürmeli miyim? Yaşına yeni girdi.

13 CEVAP

LadyAndCat

Mama değişimi yaptıysanız ondan olmuştur büyük ihtimalle...

LadyAndCat

Fark etmez en ufak bi mama değişimine bile tepki veren canlılar kediler. Aynısını bugün ailemden biri de sordu bana.
“İki mama da tavuklu“ demişti fark etmez sonuçta iki mama da farklı.
Bazı kediler daha hassaslar bu yüzden kanlı ishal görülebiliyor.
3 gün daha gözlemleyin ve iki mamayı karışık verin hiçbir düzelme olmazsa mama değiştirmek zorundasınız...

cuneytsahin

Benim küçük kedimde aynısı olmuştu.Ama sizin dediğiniz gibi kakası değil sadece poposuydu.Ben veteriner hekime götürmüştüm test vs yapıldı sadece tuvaletini yaparken zorladığı için kanadığı ortaya çıktı.Ama siz yinede bir hekime gösterin isterseniz.

Aysenmstura

Keyfinde yemesinde içmesinde sıkıntı yok koşup oynuyordu..

Aysenmstura

Mamamız yavru mamasıydı yetişkine geçtik ondan olabilir mi peki önceki de tavukluydu bu da öyle

Aysenmstura

Teşekkür ederim İnternete kanlı dışkı yazınca full hastalıklar çıktı hiç mama değişimi yoktu sebeplerde bende endişelendim. Takip edeyim o zaman aslında 10 gün falan oluyor mamasını değiştireli. Sanırım ben yeni farkettim. Kakasında kan yoktu baktım ama yaparken zorlandı herhalde.

LadyAndCat

Gözlemleyin kedinizi kabızlık sorunu da olabilir diğer kedinizin dışkısıyla her bakımdan kıyaslarsanız bu belki size bir fikir verir. Birkaç gün içinde geçmezse başka bir mamanın mini boy paketini deneyin ve bakın kakası nasıl?? Hâlâ aynı sorunu yaşarsanız da veterinerinize danışın.

Aysenmstura

Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıcam..

Blychee

Daha önce aynı sorunu yaşamış biri olarak söylüyorum. İshal kusma vs. Takip ederse bu durumu tehlikeli bir durum var demektir. Kedinizin karnını da kontrol edin benimkinde iç parazit vardı tedavi ettik kakası da düzeldi

gatinha

Benim kızım da kakasını yaparken zorlanıyordu ve en sonunda damla şeklinde kan bırakıyordu. Kontrolleri yapıldı bir şey çıkmadı, yemesi içmesi hareketleri de normaldi hep. Yaş mamayı artırmam tavsiye edilmişti haftada bir veriyorken 2-3 e çıkardım siz de öyle deneyebilirsiniz. Şu an bir sorunumuz kalmadı.

Merve203

Kediniz yetiskinse ve kanli ishale kusma eslik etmiyorsa biraz gozlemleyin. Ayni sorunu yasadim. Fakat uc dort gun sonra kedim kusmaya baslayinca veterinere goturdum. Sindirim duzenleyicilerle uc gunde duzeldi. Ama takip edin. İshale kanin eslik etmesi iyi degil

Aysenmstura

https://hizliresim.com/Kkay2C

Midesi bulanan bakmasın
Bugün kakası bu şekilde. Yaparken baktım zorlanıyor gibiydi ama kabız gibi sert değil. Poposunu sildim iğne ucu kadar pembelik geldi. Bu kaka anormal duruyor mu? Yarın önceki mamasından alıp karıştırıcam.

Aysenmstura

Blychee
Dün farkettim dünden beri takip ediyorum. Parazit olacağını pek sanmıyorum 3 buçuk 4 ay önce parazit hapı yuttu. Çiğ bir şey de yemiyor. Mama değişiminden şüpheleniyorum bende çok sık parazit hapı vermek istemiyorum. Eski manasıyla karıştırdıktan sonra hala devam ederse o zaman dediğiniz gibi olabilir..