Köpeğim Kaşınıyor

İç dış parazit aşılarını olması rağmen kulak içi ve yüzünü ısrarla kaşıyor sebebi nedir

11 CEVAP

GlsmKrpk

Aşı olsa bile dışarıdan pire gelebiliyor iyice kontrol ettiniz mi ?

GlsmKrpk

Evdeki kedime dışarıdan pire taşımıştım. Pire damlasının markası önemli mutlaka iyi bir marka kullandırın veterinere

Evet ettik iki kere kontrole götürdük birinde aşı yaptı diğerinde kulak solüsyonu verdi

tuanatuti

kaşıdığı yerlerde tüy dökümü yoksa piredir iyice kontrol edin tarayın pire tarağıyla ben de kedime dış parazit uygulattıktan bir hafta sonra pire gördüm üstünde damlanın markasına göre değişiyor bazı markalar hiç bir işe yaramıyor maalesef

tuanatuti

tüylerinin arasında siyah noktalar var mı

Görmedim ama tekrardan dikkatli bakarım banyodan önce ve sonra tarıyorum ama yine de kaşınıyor

oscar3535

pireden değilse büyük ihtimalle mamaya tepki veriyor olabilir mama olayı teferruatlı bir iş tutturana kadar biz çok zorlanmıştık bizimkiside çok kaşınıyordu birde evden hiç birşey vermeyin eğer veriyorsanız tabi onlarda aşırı kaşıntıya sebep olabiliyor bizde aynı sorunu çok yaşamıştık yüzü çok kaşınıyorsa dişleriyle ilgili bir sorunda olabilir onuda bi gösterin isterseniz

Ebra_erdem

Israrla kulağını kaşıyorsa bi veterinere götürün derim pisisi otlari köpeklerin kulaklarına kaçabiliyor tabi baska bi nedendende olabilir bunu sadece veteriner bilebilir

Vetenier 3 kez baktı iç dış parazit aşısı yaptı sonra tekrar götürdüm çok kaşınıyor diye kulak içi damla verdi tekrar götürdüm dış parazit tekrar yaptı şuan evdeyiz hala kaşınıyor delleniyorum veteniere

Oske22

Bence başka veterinere götürün.

Oske22

Belki yediği mama alerji yapmıştır belki de başka bir şey. illa pire olmak zorunda değil