Kedimin Bağışıklığını Nasıl Güçlendirebilirim?

catguardian

gerek evdeki besinlerle, gerek de takviye besinlerle kedimin bağışıklığını nasıl güçlendirebilirim? ama şu zamanda dışarıdan bir şey almak istemiyorum bu günler geçince dışarıdan alır kullanırız elbet fakat bu günlerde evde onu ne ile (haftada/günde kaç sefer vermek şartıyla) beslersem bağışıklığı güçlenir?

6 CEVAP

Oske22

Dışarı çıkınca da bağışıklık güçlendirici vitaminler ilaçlar falan satılıyor veterinere danışıp alabilirsiniz

Oske22

Evde yapımı yoğurt, yumurta, et, peynir. bu tarz doğal şeyler kedilere gerçekten iyi geliyor. veteriner önerisi bu.

JIJOCAN

imuneks vitamin şurubu alın, sağlığı yerinde ise rutin olarak yetişkin ise haftada 1 cc/ yavru ise 0,5 cc verebilirsiniz. Hasta ise hergün verin

Haşlanmış yumurta sarısı haftada 1 kez. Yoğurt 2 gunde bir. Kefir. Hergün yaş mama. Haftada 2-3 kez haslanmis yagsiz ve tuzsuz tavuk. Ćok tuzlu olmayan peynir birkac kucuk parca vs.

nilayy24

Ev yapımı yoğurt ve kefir verebilirsiniz hem çok da seviyorlar ve güzel probiyotik oluyor

bademthecatt

Bağışıklığı çok düşükse imuneks tavsiye ederim yetişkin 1cc yavruya 0.5cc günde bir kez