Kedimde Çıkan Yaralar

sezind

Merhabalar. Sokakta beslediğim bir kedide her havalar ısındığında ense ya da yanak kısımlarında fotoğraftaki gibi yaralar oluşuyor. Ve çok fazla kaşınıyor. Ben "pire ısırığı alerjisi" olduğunu düşünüyordum veteriner "mantar olabilir" dedi. Verdiği mantar hapını yutturdum, dış parazitini de yaptım, batikon ve rivanol ile temizledim. Ama hala kaşınıyor yarası. Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi :/

3 CEVAP

pillikontes

açık yara enfeksiyon kapma olasılığı yüksek dışarda o yüzden sürekli nükseder keşke ev ortamına alınabilse :( .. aslında egzema da olabilir çünkü yaralar kabuk bağlamış kaşıdığından dolayı..bağışıklık güçlendirici kullanmanızda fayda var gerçi veterinerinizin bilgilendirmiş olması gerekiyor.. ama ev ortamına alınması lazım :(

Oske22

Erkek kedi yapmis olabilir. Ben isirik izine benzettim. Zorla ciftlesmeye çalışırken isiriyorlar disi kaçmasın diye birkac kez tanık oldum

Oske22

Veteriner dediğini yapın zaten geçer.