Kedi Gezdirme Tasması Kullanımı

dilandel

Kedimi yaz oldu çimenlerde falan gezdirmek istiyorum ama eurocatin bi tasmasını aldım, taktım hic benimsemedi. Sürekli cıkarmaya calıstı yürümedi falan ilerde alışır mı? ya da zorlamamalıyım

6 CEVAP

Oske22

Ben cok önermiyorum dışarı çıkarmayı. Bir sürü nedeni var. ilki tasmadan kurutulup kaçıyorlar ve bir daha asla bulamama ihtimali var. Diğerleri de hastalıklar. Diğer kedilerin gezdiği kustugu diskiladigi ve yerdeki farklı salgılari gibi şeylerle temas sonucu dönüşü olmayan hastalik kapabilir. Bu riski göze alipta cikarmam ben.

catguardian

eğer ayrıysa ip ile göğüs/boyun tasması önce bir saat kadar onu takmayı deneyin her gün bir saat dolaşsın evde onunla ona alışınca ipi takın evde dolaştırın yine alışana kadar her gün bir saat kadar daha sonra alışır zaten rahatlarsınız siz de

Cansumuezza

Zorlamayın istemiyorsa bazı kediler hoşlanmaz dışarda tasmadan kurtulup kaçması bu 1 saniye surer.

Fatih55

Bir arkadaşımın kedisi vardı insan gibiydi tasmasiz bir şekilde sokakta gezdirirebilirdi, sürekli, cafelere gider doğa yürüyüşlerine çıkardı, kısacası heryere birlikte gidebiilirlerdi o şekilde eğitmiş, fakat birgün bu kaçıyor bı arabanin motoruna giriyor, zorla çıkartıyorlar, bu olaydan sonra bir kere daha kaçıyor ve bulamıyor arkadaş, bir hafta sonra kedi eve sürünerek geliyor, zavallıyı araba ezmiş, şuanda da hala felçli çok acı çekiyor

Fatih55

Bende ilk acaba kedimi dışarıya alistirsam mi diye düşündüm ama bu olay örnek oldu, gerek yok evde daha mutlulardir.

Ares87

Ben dışarı çıkarma taraftarı değilim köye gittiğimiz de kucağımda bahçeye çıkarıyorum sadece ne olur ne olmaz